Lenovo Z6 tüm detaylarıyla karşınızda!

Uzun müddettir sızıntılar ile telefon dünyasının gündeminden düşmeyen Lenovo Z6, 4 Temmuz tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Aygıtın piyasaya sürülmesine iki gün kalırken, özellikleri ve tasarımı tüm ayrıntılarıyla ortaya çıktı.

Tasarımsal açıdan Z6 Youth Edition modeline benzeyen telefon damla çentikli bir ekrana ve dik konumlandırılan üçlü art kameraya konut sahipliği yapıyor. Lakin Youth Edition’dan farklı olarak ekrandan parmak izi okuma imkanı sunuluyor.

Lenovo Z6 özellikleri

Lenovo Z6 modelinin Z6 Youth Edition ile bir başka ortak noktası ise ThinkPad dizüstü bilgisayarlarda kullanılan magnezyum alışıma kasasında yer verilmesi. Qualcomm Snapdragon 730‘dan güç alan telefon, 8 GB RAM ile birlikte geliyor.

6.39 inç büyüklüğündeki OLED ekranı parmak izi okuyabilen telefon, birebir vakitte bu ekran sayesinde HDR 10 ve DCI-P3 takviyesi sunuyor. Bu sayede hayli canlı renkler ile kullanıcı tecrübesi üst noktalara taşınıyor.

128 GB’lık dahili depolama alanı yetersiz kalması durumunda, microSD kart ile 512 GB’a kadar artırılabilen telefonun önünde 16 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

Arka tarafta ise 24 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.8 ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde telefoto ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde geniş açılı kamera eşlik ediyor.

7.97 mm kalınlığında ve 159 gram tartısında olan telefonun 4000 mAh kapasiteli bataryası, 15W süratli şarj imkanı sunuyor. Tüm bu detayları dikkate aldığımızda şu anda tek gereksinimimiz, aygıtın fiyatı ve çıkış tarihi.

Başa dön tuşu