MacBook klavyesi ücretsiz olarak değiştiriliyor!

MacBook Pro yahut MacBook klavyesi ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Apple, yeni duyurduğu program ile klavyeleri fiyatsız olarak değiştireceğini duyurdu.

Yeni duyurulan programdan birtakım MacBook ve MacBook Pro modelleri yararlanabilecek. Kelam konusu program Türkiye’de satılan MacBook ve MacBook Pro’larda da geçerli olacak.

MacBook klavyesi fiyatsız olarak nasıl değiştirilir?

Apple’ın 2015’te tanıttığı kelebek klavyeleri kullanıcılar tarafından büyük beğeni görürken, birtakım meseleleri da beraberinde getirdi.

Klavyenin içerisine giren tozlar ile ortaya çıkan meseleler kullanıcılara büyük sorunlar çıkardı. Birtakım kullanıcılar klavye tuşlarını kullanamaz hale geldi, kimi kullanıcılar ise tuşların kendi kendine harekete geçtiğini belirtti.

Apple sonunda olaya el attı ve kimi aygıtların klavyelerini fiyatsız olarak değiştireceğini duyurdu. Bu aygıtlar;

MacBook (Retina, 12 inç, 2015)

MacBook (Retina, 12 inç, 2016)

MacBook (Retina, 12 inç, 2017)

MacBook Pro (13 inç, 2016, 2 USB)

MacBook Pro (13 inç, 2017, 2 USB)

MacBook Pro (13 inç, 2016, 4 USB)

MacBook Pro (13 inç, 2017, 4 USB)

MacBook Pro (15 inç, 2016)

MacBook Pro (15 inç, 2017)

Bu aygıtlar garanti müddetleri bitmiş olsa bile 3 sene boyunca fiyatsız tamir yaptırabilecek. Bunun dışındaki sıkıntılar ücretli bir biçimde tamir edilecek.

Cihazınızı fiyatsız formda klavye programına sokmak için en yakın Apple Store’a yahut Apple Premium Reseller servisine gitmeniz gerekiyor.

Apple husus ile ilgili düzenlediği sayfada: “Apple, makul MacBook ve MacBook Pro modellerindeki klavyelerin küçük bir kısmında şu davranışlardan bir yahut birden fazlasının gösterilebileceğini belirledi:

  • Harfler yahut karakterler beklenmeyen bir biçimde tekrarlanıyor
  • Harfler yahut karakterler görünmüyor
  • Tuşlar “yapışkan” bir his veriyor yahut dengeli bir halde cevap vermiyor

Apple yahut bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı uygun MacBook ve MacBook Pro klavyelerine fiyatsız olarak servis uygulayacaktır. Servisin çeşidi klavye incelendikten sonra belirlenir ve bir yahut birden fazla tuşun ya da tüm klavyenin değiştirilmesi kelam konusu olabilir.” açıklamalarında bulundu.

Başa dön tuşu