Meizu’nun ilk 5G modeli ne zaman geliyor?

Meizu 5G modeli ile birlikte kendisinden kelam ettirmek isteyen Çinli firma, daha evvel Meizu 16Xs’in tanıtımını yaparak akıllı telefon gündemine bomba üzere düşmüştü. Cazip fiyatı, Snapdragon işlemcisi ve kamera özellikleri ile kullanıcıların takdirini toplayan Meizu, 5G altyapılı olması beklenen birinci akıllı telefonunun çıkış yılını duyurdu.

Meizu 5G modeli ne vakit çıkacak?

Bu yıl içerisinde kullanılan en çok sözlerden biri olan 5G, bir Çin markasına daha uğrayacak. Yapay zeka konseptini bile geçen yeni kuşak kablosuz telefon teknolojisi, Apple’a 2020 yılından evvel gelmeyecek. Meizu bu bahiste ne yapacak? Bu yılın Nisan ayında 5G teknolojisini barındıracak olan bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını söyleyen takım, şimdi başarılı olabilmiş değil.

Muhtemelen Meizu 17 ismi ile kendisine pazarda bir yer bulacak olan model, sızdırılan bir şirket içi görsele göre, gelecek yılın ikinci çeyreğinde (Nisan – Mayıs – Haziran) aramızda olacak. Üzerinde sıkı testlerin uygulanacağı söylenen yeni aygıtın fiyatı ise şimdi aşikâr değil. Meizu 17, sizce, başarılı olabilecek mi?

Başa dön tuşu