Microsoft ve Intel: Huawei için desteğimiz sürecek!

ABD’nin uyguladığı Huawei yasağının telefonlardan sonra tesirini gösterdiği alanlardan birisi de, dizüstü bilgisayarlar oldu. Çünkü, Microsoft mağazalarından Huawei dizüstü bilgisayarların kaldırılması büyük soru işaretleri oluşturdu.

Huawei’nin bilgisayarlarının Microsoft Store’da kaldırılması tek başına bir sorun olmayabilir. Fakat, birtakım kaynakların Windows 10 işletim sisteminin Huawei aygıtları desteklemeyi sonlandıracağını tez etmesi ortalığı karıştırmıştı.

Microsoft ve Intel: Huawei dizüstü bilgisayarları destekleyeceğiz!

Kısa müddet Huawei dizüstü bilgisayar modellerinin Microsoft Store’a tekrar eklenmesi ilişkiler yumuşuyor mu? sorusunu akıllara getirdi. Bununla birlikte Microsoft, Windows 10 takviyesi konusunda gelen soruları karşılıksız bırakmaya devam etmişti.

ABD’li birçok şirketin Huawei yasağından ziyan gördüğüne dair açıklamalar yapmaya başlamasının akabinde, Huawei ve Intel’den kullanıcıları sevindiren haber geldi. Microsoft’un açıklamasında  “ Olağanüstü bir müşteri tecrübesi sunmaya kararlıyız. Ticaret Bakanlığı’nın Huawei kararı konusunda yaptığınız kıymetlendirme sonucunda, Huawei aygıtlara sahip olan müşterilerimize yazılım güncellemelerini sunmaya devam edebileceğimizi gördük. ” sözleri kullanıldı.

Intel ise güvenlik güncellemeleri ve şoförleri sağlamaya devam edeceğini doğruladı. Bu kapsamda Huawei dizüstü sahiplerinin ilerleyen periyotta ortaya çıkacak güvenlik risklerine karşı telaş duymasına gerek kalmadı.

Başa dön tuşu