Huawei AppGallery uygulamalarının artmasını istiyor!

ABD yaptırımlarından sonra kendisini tam bir bilinmezlik girdabında bulan şirket, taşınabilir stratejisi konusunda şimdi net bir adım atmadı. Her ihtimali düşünen Huawei AppGallery uygulamalarının çoğalmasını istiyor.

Huawei AppGallery için geliştiricilerden özel istekte bulunuyor

Yakın vakitte Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, Google Play Store’un yerine kendi AppGallery uygulama mağazasını kullanan Huawei kimi geliştiricilere uygulamalarını bu mağazaya entegre etmeleri için istek gönderiyor.

İsimsiz kalmak isteyen muteber bir geliştirici bu sabah XDA-Developers’a Huawei’den gelen bir e-posta ile ulaştı. E-posta, şirketin yarısı Çin dışında 350 milyondan fazla telefon satıldığı bilgisiyle başlıyor. Satılan milyonlarca telefonda aylık 270 milyon etkin kullanıcısı olduğunu söyleyen Huawei, AppGallery mağazası için geliştiricileri davet etti.
Huawei, geliştiricilere uygulamalarını AppGallery’de yayınlamalarına yardımcı olmak için tam dayanak sağlanacağını vaat ediyor. Lakin geliştiricilere ne tıp bir dayanak sağlanacağı tam olarak belirli değil. Son olarak, e-posta 560 binin üzerindeki geliştirici topluluğuna fiyatsız bir davetiye içeriyor, fakat bu topluluğun gerçekte ne kadar etkin olduğu da bilinmiyor.

Başa dön tuşu