WhatsApp karanlık mod desteği tekrar ortaya çıktı

Karanlık mod dayanağı ile sık sık gündeme gelen WhatsApp, geçtiğimiz güncellemelerde karanlık moda dair tüm kodları, uygulama içerisinden kaldırmıştı. Lakin Android işletim sisteminde bulunan beta programının son güncellemesi ile birlikte, karanlık mod kodları tekrardan uygulamaya eklendi. WhatsApp karanlık mod dayanağı yine gün yüzüne çıktı.

WhatsApp karanlık mod dayanağı gündemde

WhatsApp karanlık mod takviyesine yönelik evvelce ortaya çıkan imgeler, kelam konusu özelliğin belirli alanlarda geçerli olduğunu gösteriyordu. En son beta güncellemesi ile birlikte tekrar uygulama içerisine eklenen özellik, çağrı ve durum ekranlarını da kapsıyor. Uygulamanın tamamını siyaha yakın bir tona çeken özellik, ikonları ise beyaz ve yeşil olarak renklendiriyor.

Karanlık mod dayanağı pek çok uygulama içerisinde popüler olmaya başladı. Bilhassa gece kullanımlara uygun olan özellik, kimi durumlarda şarjdan tasarruf etmenizi de sağlayabiliyor.

Karanlık mod kodları uygulama içerisine eklenmiş olsa bile, şimdi beta kullanıcılara dahi açık olmadığını belirtelim. Uzun müddettir yayınlanması beklenen yeniliğin, ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Siz karanlık mod dayanağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özellik sizin için kıymetli bir yenilik mi?

Başa dön tuşu