Microsoft ve Intel: Huawei’yi destekleyeceğiz!

ABD’nin uyguladığı Huawei yasağının telefonlardan sonra tesirini gösterdiği alanlardan birisi de, dizüstü bilgisayarlar oldu. Çünkü, Microsoft mağazalarından Huawei dizüstü bilgisayarların kaldırılması büyük soru işaretleri oluşturdu.

Huawei’nin bilgisayarlarının Microsoft Store’da kaldırılması tek başına bir sorun olmayabilir. Lakin, birtakım kaynakların Windows 10 işletim sisteminin Huawei aygıtları desteklemeyi sonlandıracağını sav etmesi ortalığı karıştırmıştı.

Microsoft ve Intel: Huawei dizüstü bilgisayarları destekleyeceğiz!

Kısa mühlet Huawei dizüstülerin Microsoft Store’a tekrar eklenmesi ilişkiler yumuşuyor mu? sorusunu akıllara getirdi. Bununla birlikte Microsoft, Windows 10 dayanağı konusunda gelen soruları karşılıksız bırakmaya devam etmişti.

ABD’li birçok şirketin Huawei yasağından ziyan gördüğüne dair açıklamalar yapmaya başlamasının akabinde, Huawei ve Intel’den kullanıcıları sevindiren haber geldi. Microsoft’un açıklamasında  “ Olağanüstü bir müşteri tecrübesi sunmaya kararlıyız. Ticaret Bakanlığı’nın Huawei kararı konusunda yaptığınız kıymetlendirme sonucunda, Huawei aygıtlara sahip olan müşterilerimize yazılım güncellemelerini sunmaya devam edebileceğimizi gördük. ” tabirleri kullanıldı.

Intel ise güvenlik güncellemeleri ve şoförleri sağlamaya devam edeceğini doğruladı. Bu kapsamda Huawei dizüstü sahiplerinin ilerleyen devirde ortaya çıkacak güvenlik risklerine karşı tasa duymasına gerek kalmadı.

Başa dön tuşu