Spotify Lite beta kullanıma sunuldu

En çok kullanılan müzik servislerinden biri olan Spotify, artık de beta versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Birinci olarak Hindistan’da kullanıma sunulan Spotify Lite beta neler sunuyor?

Spotify Lite beta neler sunacak?

Yalnızca 10 MB boyutunda yer kaplayan Spotify’ın Lite sürümü, olağan Spotify uygulamasıyla birçok mevzuda benzerlik gösterecek. Fakat olağan uygulamadan daha az yer kaplamasının yanı sıra daha düşük sistem ihtiyacı isteyecek.

Ucuz ve düşük donanım gerektiren Android akıllı telefon modelleri için geliştirilen uygulama, düşük sistem ihtiyaçları üzere düşük internet irtibatı süratiyle da çalışabilecek. Böylelikle internet konusunda eza çeken bireyler de bu uygulamadan yarar görebilecek.

Spotify’ın en sevilen çalma listelerini gösteren ve kullanıcının kendi çalma listelerini senkronize edebilen Lite beta, şimdilik sırf Hindistan’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Kısa bir müddet içerisinde tam sürüme geçmesi planlanan uygulamanın, Türkiye’deki Android kullanıcılarının kullanımı da ilerleyen periyotlarda mümkün olacak.

Lite uygulamaların ülkemizde epeyce sevildiği görülüyor. Bu sebepten ötürü Spotify Lite da bilhassa ülkemizde hayli ilgi görmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu