Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı nasıl gönderilir?

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız uygulamalardan birisi de, hiç elbet WhatsApp. Pek çok platformdan milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, artık işletmeler tarafından bile tercih edilmekte. Bu yazıda hayatımızdan kısa da olsa zaman çalan bir sürece değineceğiz. Rehbere kaydetmeden WhatsApp bildirisi nasıl gönderilir?

Rehbere kaydetmeden WhatsApp bildirisi gönderme!

Bazen sırf tek defalık bir bildiri göndermeniz gerekebilir. Ya da ileti göndereceğiniz kişinin olağanda rehberinizde bulunmasına gerek yoktur. Bu üzere durumlarda hepimizin yaptığı şey öncelikle kişiyi rehbere kaydetmek, ileti göndermek ve akabinde kişiyi rehberden silmek tarafında işliyor. Pekala bunlara nitekim gerek var mı? Sizler için rehbere kaydetmeye gerek duymadan WhatsApp iletisi gönderme yollarını derledik!

Link aracılığı ile istediğiniz numaraya bildiri gönderme

Rehbere kaydetmeden WhatsApp iletisi göndermek için uygulayabileceğiniz birinci prosedür link aracılığıyla ileti gönderimi. Bunun için tarayıcınızın link adresine wa.me/numara yazmanız gerekiyor. Bu tekniği hem telefonunuzun internet tarayıcısından hem de bilgisayarınızın internet tarayıcısından uygulayıp, kullanmanız mümkün.

Öncelikle kullandığınız tarayıcıya giriş yapın. Akabinde adres çubuğuna wa.me/numara yazın.

Kullanacağınız numara “+” olmadan alan kodunu da içermeli. Üstteki örnekte de gördüğünüz üzere 905010001234 halinde yazabilirsiniz.

Ardından adrese git butonuna basın.

Bunun akabinde tarayıcıda çabucak üstte gördüğünüz ekran açılacak. Bu ekranda yeşil kutucuk içerisindeki mesaj alanına dokunursanız WhatsApp’da bu şahsa bildiri göndermeniz için sohbet sekmesi açılacak.

Eğer girdiğiniz numara WhatsApp kullanmıyorsa, bu durumda karşınıza ‘Bu numara WhatsApp kullanmamaktadır.’ uyarısı gelecek. Yani bu formülle bildiri göndermek istediğiniz kişiyi kaydetmeden, WhatsApp kullanıp kullanmadığını öğrenmeniz de mümkün.

Uygulama aracılığı ile istediğiniz numaraya ileti gönderme

Eğer bu usulü sık sık uygulamak zorunda iseniz ve tarayıcı ile uğraşmak istemiyorsanız, bunu üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile de yapmanız mümkün. Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile birlikte alan kodu ve numarayı girip, tek tıkla görüşme başlatabilirsiniz.

Uygulama mağazaları üzerinde bu çeşit pek çok uygulama bulunuyor. Bunlardan birisini tercih edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamalara erişmek için ‘Click to Chat‘ ya da ‘tek tıkla sohbet et‘ gibisi aramalar yapabilirsiniz. Biz örnek olması hedefiyle ‘Tıkla Sohbet Et [small, no ads]‘ uygulamasını tercih ettik. Uygulamanın imalcisi TrianguloY. Bu tıp üçüncü parti uygulamalarda bir sorumluluk almadığımızı baştan belirtmiş olalım.

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamanın kısayolunu masaüstü üzerinde konumlandırabilir ya da uygulama menüsünden erişebilirsiniz.

Bunun akabinde tek yapmanız gereken şey, uygulamanın üzerine tıklamak.

Açılan menüye alan kodu ve numarayı girdikten sonra, butonuna tıklamanız gerekiyor. Bunun akabinde uygulama, sizi direkt sohbet sekmesine yönlendirecek.

Başa dön tuşu