Microsoft’tan Xbox kullanıcılarına iyi haber

Microsoft, yeni oyun akışı hizmetini Project xCloud ismiyle tanıtmıştı. Ancak uzun süren sessizliğin akabinde E3 2019‘da yapılan duyuru ile sessizlik bozuldu. Microsoft xCloud Xbox One kullanıcılarına fiyatsız olacak.

Microsoft xCloud Xbox One kullanıcıları için fiyatsız olacak!

Microsoft’un oyun akışı hizmeti ile önde gelen oyunculardan biri olması bekleniyor. Google Stadia’nın da tanıtılmasının ardından oyun akış hizmetleri ortasında kıymetli bir rekabet oluştu. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde Google Stadia’nın fiyatları de açıklanmıştı.

Beklentiler Microsoft’un xCloud için bir fiyat belirtmesi tarafındaydı. Ama şirket fiyat konusunda bilgilendirme yapmak yerine, Xbox One sahipleri için kıymetli bir ayrıntısı paylaştı.

Microsoft’un taşınabilir oyun tecrübenizi geliştirmek için sunduğu xCloud, Xbox’ın kütüphanesine dahil olan bütün oyunları aygıtınızın özellikleri farketmeksizin oynayabilmenizi sağlıyor. Lakin, bu sunucular ortasında kuvvetli bir ilişki gerektirdiği için oldukça âlâ bir internet teması gerektiriyor.

Xbox One konusunda da Project xCloud kadro yöneticisinden açıklama geldi. Xbox One aygıtınızla birlikte gelen xCloud dayanağına fiyatsız bir formda erişim sağlanabilecek. Bu takviyenin donanım değiştirmeksizin, yeni güncelleme ile birlikte sunulacağını da vurguladı.

Yani Xbox aygıtınızda bulunan tüm oyunları, oyun konsolunuzu sunucu yaparak taşınabilir aygıtınız üzerinden fiyatsız bir biçimde oynayabileceksiniz. Bu özelliğin Xbox kullanıcılarına fiyatsız sunulması, xCloud’un fiyatlarının Stadia’ya nazaran daha uygun olabileceği beklentilerine de yol açtı.

Umarız oyun akış hizmetindeki bu rekabet ortamı Stadia ve xCloud üzerindeki değerli geliştirmelerin yapılmasını ve fiyatlandırma konusunu tetikler.

Başa dön tuşu