Netflix, Stranger Things mobil oyununu detaylandırdı

Netflix, E3 2019 fuarında oyun amaçlarına dair yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Birinci etapta bu fuara katılması birçok kişiyi şaşırtan Netflix Stranger Things oyunu için muştuyu verdi.

Netflix Stranger Things oyunu geliyor

Netflix Stranger Things oyunu için açıklamalar yaptı. Next Games isimli oyun şirketiyle işbirliği yaptığını açıklayan şirket, oyunun diziye dayalı bir RPG/puzzle oyunu olacağını duyurdu.

Konum tabanlı olacak oyun için Google Maps entegrasyonu kullanılacak. Oyunun teması ise Upside Down‘ın kötülüklerine karşı başka oyuncularla savaşmak. Netflix, Stranger Things oyunu önümüzdeki yıllarda iOS ve Android platformlarına gelecek.

Temmuz ayının birinci haftasında Stranger Things‘in yeni dönemi Netflix üzerinden yayınlanacak. Dizi ile ilgili heyecan doruktayken, taşınabilir oyun haberi de bilhassa dizi severleri epeyce heyecanlandırdı. Başta da söylediğimiz üzere RPG üslubunda olacak oyunda, oyuncular açık dünyada uğraş edecek. Oyun bu açıdan Pokemon Go ile benzerlik gösteriyor diyebiliriz.

Şimdilik oyun ile ilgili daha fazla bilgi bulunmuyor. Zira, çıkış tarihi şimdi net değil. Fakat, ortaya çıkan dedikoduların kıymetli bir kısmı 2020 yılına işaret ediyor.

Başa dön tuşu