NVIDIA GPU’larda performans artışı!

NVIDIA’nın ekran kartları donanımsal teknolojinin yanı sıra yazılımsal olarak da her geçen gün değişiyor. Bilhassa son vakitlerde ray tracing ve Game Ready teknolojileri, oyundaki imaj kalitesini ve performansını artırdığı için epey rövanşta.

NVIDIA geçtiğimiz ay düzenlenen GDC’de, dünyanın birinci büsbütün ray tracing teknolojisine sahip olan oyunu Quake II RTX‘i duyurmuştu. Artık de yayınlanan son NVIDIA şoförüyle Strange Brigade oyunundaki grafik performansı yüzde 13‘e kadar arttırıldı.

Vulkan dayanaklı oyunlar NVIDIA GPU’larla daha uygun performans gösteriyor

NVIDIA’nın en yeni Game Ready şoförü, RAGE 2 ve Total War: Three Kingdoms oyunları için yüksek bir performans artışı sağlıyor. Bu oyunlar haricinde Vulkan takviyeli oyunlarda yeni kuşak özellikler ve daha yüksek bir performans sağlamayı vaat ediyor. Oyuncular yeni şoförle, örneğin World War Z oyununda performansı test ettiklerinde, ekran kartı ve yapılandırmaya bağlı olarak % 18’e kadar performans artışı gözlemleyebiliyor.

NVIDIA’nın şoför geliştiren grupları, oyunlar piyasaya sürüldükten sonra dahi Game Ready şoförlerini optimize etmeye çalışıyor. Bu çalışmaların World War Z oyununda olduğu üzere öteki tanınan oyunlarda da performans güzelleştirmesiyle sonuçlanması bekleniyor.

Tüm NVIDIA Game Ready Şoförleri Microsoft WHQL sertifikasına sahip. Oyunlarda daha uygun performansı ve daha âlâ bir oyun tecrübesi arayan oyuncular, birçok tanınan oyun için lansman gününde yahut öncesinde dahi bu şoförleri indirebiliyor.

Başa dön tuşu