Oppo ekran altı kamera teknolojisini tanıttı!

Geçtiğimiz günlerde Oppo‘nun ekran altı kameralı telefon görüntüsü yayınlanmıştı ve epeyce dikkat çekmişti. Bugün ise Oppo ekran altı kamera teknolojisi tanıtıldı ve aygıtlarda nasıl bir kullanıma sahip olacağı da ayrıntılarıyla anlatıldı.

Oppo ekran altı kamera teknolojisi tanıtıldı!

Teknolojinin gelişmesi ve küçültülebilir hale gelmesiyle ekran gövde oranı daha da artan aygıtlar karşımıza çıkmaya devam ediyor. Öncelikle çentik modası çıkmıştı ve birçok firma hala çentiği aygıtlarında kullanmaya devam ediyor.

Cihazlarda ekran altına kamera yerleştirilebilmesi de farklı firmaların bu teknolojiyi kullanarak yeni prototipler ortaya çıkarmasına sebep oldu. Ama Oppo elini süratli tutarak birinci ekran altı kameralı telefonu sunmayı planlıyor. Yeni Oppo ekran altı kameralı telefonda kullanılacak teknoloji de bugün tanıtıldı.

Oppo, bu teknolojide ekran ışığının kameranın çekimini engellememesi için yine tasarlanmış bir piksel yapısıyla çalışan özel şeffaf bir malzeme kullanmış. Sensörün önünde, daha geniş bir diyafram açıklığına sahip objektif ile başka ön kameralardan daha büyük olduğunu bildirildi.

Kamera için ayrılan ekran alanı dokunmatik bir formda çalışmaya devam ederken ve ekran kalitesinden de ödün vermeyeceği vurgulandı. Şirket bu değerli teknolojinin yanı sıra olumsuz yanlarını da lisana getirdi.

Oppo sözcüsü “Kameranın önüne bir ekran yerleştirmenin doğal olarak fotoğraf manzara kalitesini düşüreceğini düşünebilirsiniz. Bulanıklık, parlama ve renk tonu üzere üstesinden gelinmesi gereken değerli sıkıntılar var lakin bunlar da en kısa müddette geliştirilip düzeltilecektir.” dedi.

Şirket, bu problemleri gidermek için donanıma nazaran ayarlanmış algoritmalar geliştirdiğini ve kalitenin başka amiral gemisi aygıtlardan daha güzel olacağını da tez etti. Yakın vakitte da daha evvel sızdırılan telefonun da tanıtılması bekleniyor.

Başa dön tuşu