Google Duplex için hayal kırıklığına uğratacak iddia!

Google Asistan üzerinde kıymetli fonksiyonların kullanılabilmesini sağlayan Google Duplex teknolojisi, ilerleyen vakitlerde hayatımızın pek çok alanını da aktif bir formda yönetebilir. Hala gelişimine uzun bir mühlet bulunan teknoloji hakkında, pek çok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak enteresan bir sav ortaya çıktı!

Google Duplex hakkında hayal kırıklığına uğratacak iddia!

Restoran rezervasyonlarından araç kiralamaya, sinema bileti alımından kuaför rezervasyonuna kadar pek çok alanda kullanılmaya hazırlanan Google Duplex, günlük hayatımızda hayli kıymetli bir pozisyona gelebilir. Google tarafından yapılan yayınlar Google Asistan‘ın bu yetenekler için hazır olduğunu söylese de, görünüşe nazaran Asistan o kadar da hazırlıklı değil.

New York Times tarafından yapılan araştırmalara nazaran Google Asistan ile yaptırılan aramalarda rezervasyon alan restoran çalışanları, birçok vakit görüşmeyi gerçek kişilerle yapıyordu!

Söz konusu araştırmaya nazaran Google Duplex aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda, görüşmeyi yapanların yüzde 25‘i yapay zeka değil gerçek birer insan. Bu durum genel manada Google Asistan’ın hala yeteri kadar hazır olmadığını işaret ediyor. Yüzde 25’lik kısmın nasıl seçildiği, muhakkak kriterlerin olup olmadığı üzere bilgiler ise şu an için cevapsız.

Başa dön tuşu