Oppo’nun yeni katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı

Birçok şirket, bu yılın başlarında katlanabilir telefon dizaynlarıyla karşımıza çıktı. Hatta Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold tanıtıldı. Lakin daha satışa sunulmayan aygıtlar ile birlikte öteki şirketler de bu yarışa katılmayı planlıyor. Raporlarla da yeni Oppo katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı!

Yeni Oppo katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı!

Oppo daha evvel farklı katlanabilir telefon patentlerini sunmuştu. Hatta katlanabilir telefonlarından biri Weibo’da Oppo Lider Yardımcısı Brian Shen tarafından yayınlanmıştı. Bununla birlikte Mate X’e benzerliği ile de reaksiyon toplamıştı. Bunun üzerine farklı dizaynlar da patentler de ortaya çıktı.

Go Digital, Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’nde pop-up bir ön kamerası olan katlanabilir bir telefon için patent buldu. Kamera, tablet açıldığında ön kamera fonksiyonu görürken, katladığınızda art kamera fonksiyonunu yerine getiren bir dizayna sahip.

Özellikle de aygıtın çentiksiz bir ekran tasarımı sunmasına yardımcı olan kamera ayrıntısı, katlanabilir telefon için değerli bir avantaj haline gelebilir. Aslında pop-up kamerası dışında biraz da Huawei Mate X gibisi bir aygıtla karşılaşabiliriz.

Bu dizaynın önemli dezavantajı ise kameraların tablet modundayken arka kamera işlevininin kullanılamıyor olmasıdır. Rastgele bir nedenden ötürü fotoğraf çekerken büyük bir ekran istiyorsanız bu sizin için sorun olabilir.

Bu sıkıntıyla birlikte, görüntülü görüşme ve geniş ekranlı selfieler için de epeyce güzel bir tecrübe sunabilir. Aygıtın donanımsal özellikleri konusunda rastgele bir bilgi bulunmuyor. Lakin yakın vakitte Oppo, katlanabilir telefonu ile resmi olarak karşımıza çıkabilir.

Başa dön tuşu