Oynarken Keyif Alacağınız En İyi Koşu Oyunları – 2023

En sevilen mobil oyun türlerinden biri olan koşu oyunları, genellikle çok basit bir oynanışa sahiptir. Bu, oyunun kontrollerine çok kısa sürede alışılmasını sağlar. Peki, uzun süre boyunca keyifli vakit geçirilmesine imkân tanıyan yapımlar hangileri?

Bu yazıda sonsuz koşu oyunu oynamak isteyen kişiler için çeşitli önerilerde bulunduk. Hazırladığımız listede Subway Surfers ve Temple Run gibi çok sayıda oyuncu tarafından bilinen popüler oyunların yanı sıra Heads Off ve Run Sausage Run gibi az bilinen yapımlar da bulunuyor.

En Güzel Koşu Oyunları Listesi

 • Subway Surfers
 • Temple Run 2
 • Run Forrest Run
 • Into the Dead 2
 • Super Mario Run
 • Sonic Dash 2: Sonic Boom
 • Crash Bandicoot: On The Run!
 • Run Sausage Run
 • Heads Off
 • Silly Walks
 • Minion Rush: Running Game
 • Manuganu
 • Agent Dash
 • Alto’s Odyssey
İkonik Bir Oyun Karakteri: En İyi Sonic Oyunları
OYUN

İkonik Bir Oyun Karakteri: En İyi Sonic Oyunları

Oyunlarda, filmlerde, çizgi filmlerde ve çeşitli diğer medya türlerinde yer alan Sonic kelimenin tam anlamıyla bir ikon. Onlarca oyunda yer almış bir karakter olan Sonic geçmişten günümüze kadar pek çok farklı tarzda oyunda yer aldı.

Sonsuz koşu oyunu önerileri listesi hazırladık. Listede yer alan yapımların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Subway Surfers

Uzun yıllardır popülerliğini devam ettiren Subway Surfers, sahip olduğu eğlenceli oyun yapısı sayesinde oyuncuların eğlenceli zaman geçirmesine olanak tanıyor. Oyunda tren raylarının üzerinde engellere çarpmadan en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz. Oyunu oynamadan önce Subway Surfers hikayesi gerçek mi sorusunu yanıtladığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

Subway Surfers APK

Subway Surfers APK

Subway Surfers APK sonsuz koşu oyunu. Hikayesi ile dikkat çeken ücretsiz android oyunudur.

İndir

Temple Run 2

Mobil platformlar için koşu türü denildiğinde akla ilk gelen yapımlardan bir tanesi olan Temple Run 2’de engellere çarpmadan en yüksek puanı elde etmeye çalışıyorsunuz. Tuzaklara yakalanmamak ve engellere çarpmamak için dikkatli olmanız gerekiyor.

Temple Run 2

Temple Run 2

Sevilen kaçış oyunu Windows Phone cihazlar için de yayınlandı!

İndir

Run Forrest Run

En iyi kült filmler arasında yer alan Forrest Gump, dünya genelinde çok fazla sayıda izleyici tarafından oldukça beğenildi. Eğer filmi beğendiyseniz ve koşu türünde bir yapım arıyorsanız Run Forrest Run isimli oyuna göz atabilirsiniz. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz oyunda çeşitli haritalar bulunuyor.

Run Forrest Run

Run Forrest Run

Android cihazlarınızda oynayabileceğini koşu oyunudur.

İndir

Into the Dead 2

Korku atmosferini çok başarılı bir şekilde yansıtan Into the Dead 2’de hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Zombi salgınının yaşandığı bir dünyada geçen oyunda hayatta kalabilmek için engelleri aşarak koşmanız gerekiyor. Çeşitli silahlar kullanarak karşınıza çıkan zombileri yok edebilmeniz mümkün.Oyunun grafikleri de kaliteli durumda.

Into the Dead 2

Into the Dead 2

Into the Dead 2, iPhone ve iPad’de ücretsiz oynayabileceğiniz en iyi zombi oyunu.

İndir

Super Mario Run

Oyun dünyasının en popüler karakterlerinden bir tanesi olan Super Mario’nun konuk olduğu çok oyun bulunuyor. Bu oyunlardan bir tanesi de Super Mario Run’dır. Koşu türündeki bu yapımda tıpkı diğer yapımlarda olduğu gibi engellere çarpmamanız gerekiyor.

Uzun süre boyunca keyifli zaman geçirebilmenize imkân tanıyan Super Mario Run isimli oyunu indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Super Mario’nun hikayesi neydi sorusunu yanıtladığımız yazıya bakabilirsiniz.

Sonic Dash 2: Sonic Boom

Sonic tıpkı Super Mario gibi tüm dünyada oldukça büyük bir popülerliğe sahip bir karakterdir. Eğer söz konusu karakteri çok seviyorsanız Sonic Dash isimli oyuna göz atabilirsiniz. En iyi sonsuz koşu oyunları arasında yer alan Sonic Dash isimli oyunda çeşitli karakterler ve haritalar yer alıyor. 

Sonic Dash 2: Sonic Boom

Sonic Dash 2: Sonic Boom

Sonic Dash 2: Sonic Boom güzel grafikleri ve bol aksiyonu birleştiren bir mobil sonsuz koşu oyunudur

İndir

Crash Bandicoot: On The Run!

Çok kaliteli grafiklere sahip olan Crash Bandicoot: On The Run! isimli oyunda uzun süre boyunca eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. En yüksek puanı elde etmeye çalıştığınız oyunda egzotik meyveleri de toplamanız gerekiyor. Bunları yaparken karşınıza çıkan engelleri de aşmanız gerekiyor. Bu sebepten ötürü refleks çok önemli bir rol oynuyor.

Crash Bandicoot: On the Run!

Crash Bandicoot: On the Run!

Crash Bandicoot: On the Run! iOS İndir: King’den sonsuz koşu oyunu

İndir

Run Sausage Run

Run Sausage Run, çeşitli tehlikelerle dolu tezgahların üzerinde özgürlüğüne kavuşmak için durmadan koşan bir sosisi kontrol ettiğimiz, fikir bakımından enteresan bir oyundur.

Rekabete dayalı Run Sausage Run isimli bu oyundaki amacımız, kontrol ettiğimiz sosisi hapsolduğu yerden kaçırabildiğimiz kadar uzağa kaçırmaktır. Oldukça zor bir oyun olan Run Sausage Run’da önünüze çeşitli engeller çıkıyor. Doğranmanın, dilimlenmenin, yakılmanın veya ezilmenin önüne geçmek için ekrana dokunarak sosisi hızlandırabilirsiniz.

Run Sausage Run

Run Sausage Run

Android işletim sistemli mobil cihazlarda oynanabilen Run Sausage Run mobil oyunu, canını kurtarmak için koşarak kaçan bir sosis olarak oynayacağınız keyifli bir macera oyunudur.

İndir

Heads Off

Heads Off için listenin en enteresan oyunu diyebiliriz. Sonsuz koşu türüne yeni bir soluk getiren Heads Off’da bedeninden ayrı bir kafayı kontrol ediyoruz. Kafa, yan kamera açısına sahip olan Heads Off’da ekrana basılı tutulunca çığlık atıyor. Böylelikle kafayı hareket ettirebiliyoruz. Oyundaki amacımız ise listedeki diğer yapımlarda olduğu gibi çok fazla yol kat etmektir.

Heads Off

Heads Off

Farklı insan kafalarını kullanarak ürpertici mekanlarda yarışabileceğiniz eşsiz bir oyundur.

İndir

Silly Walks

Evde bulunan yiyecekler hareket etseydi ne olurdu? Bir diğer enteresan oyunumuz Silly Walks’ta yiyecekleri kontrol ederek arkadaşlarımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Elbette onları kurtarmak sandığımız kadar kolay olmuyor.

Oyundaki arkadaşlarımızı kurtarmak için zorlu engelleri aşmamız gerekiyor. Mutfak tezgahı, bahçe ve evin diğer kısımlarında geçen Silly Walks’da karşımıza çıkan engeller, günlük hayatta kullandığımız ev aletlerinden oluşuyor.

Silly Walks’un oynanışının biraz zor olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Hatta aynı bölümü uzun bir süre boyunca oynamanız gerektiğinde sinirlenmeniz kaçınılmazdır.

Silly Walks

Silly Walks

Ev aletleri canlanıyor!

İndir

Minion Rush: Running Game

Gameloft traafından sunulan Minion Rush: Running Game, en popüler koşu oyunları arasında yer alıyor. 500 milyonu aşkın indirme sayısı ile dikkat çeken oyunda karşımıza çıkan muzları toplamaya çalışıyoruz. Oyunda çeşitli karakterler mevcut.

Çılgın Hırsız

Çılgın Hırsız

Çılgın Hırsızlar filminin oyunu Çılgın Hırsız Minion Rush adıyla Android kullanıcılarıyla birlikte.

İndir

Manuganu

10 milyondan fazla indirilen Manuganu, çizgi film tarzında grafikleri ile dikkat çekiyor. Başarılı bölüm tasarımlarına sahip olan oyunda engellere çarpmadan ilerlememiz gerekiyor. Popüler oyunu beğenirseniz Manuganu 2 isimli yapımı da indirip oynayabilirsiniz.

MANUGANU

MANUGANU

MANUGANU, Android işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerinde oynayabileceğiniz macera ve aksiyon öğelerini bir araya getiren başarılı bir oyundur.

İndir

Agent Dash

İnternet bağlantısı olmadan da oynanabilen Agent Dash isimli yapımda engellere çarpmadan ilerlemeniz gerekiyor. Full Fat tarafından sunulan oyunda çeşitli karakterler bulunuyor. Oyunu cihazınıza indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Agent Dash

Agent Dash

Agent Dash, çeşitli parkurlarda koşarak ilerleyen ve bir ajanı canlandırdığımız oldukça mobil oyundur.

İndir

Alto’s Odyssey

Etkileyici bir görselliğe sahip olan Alto’s Odyssey’de çölde bir maceraya adım atıyoruz. İnternet bağlantısı olmadığı zamanlarda da oynanabilen oyunda çok basit bir oynanış bulunuyor. Uzun süredir popülerliğini sürdürmeyi başaran oyunu indirip oynamaya başlayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Bu yazıda eğlenceli zaman geçirmenize imkân tanıyan en iyi sonsuz koşu oyunları listesi hazırladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu