PUBG Mobile oyuncusu genç kadından ilginç talep

PUBG Mobile bağımlılık haberleriyle sık sık gündeme gelen bir taşınabilir oyun. Tüm dünyada milyarlarca oyuncusu olan oyun, bu sebeple birtakım hükümetler tarafından yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı, hatta yasaklandı. PUBG Mobile bağımlılığı farklı düzeylerde devam ediyor. Son olarak Hindistan’dan bununla ilgili bir haber geldi. PUBG Mobile oyuncusu genç bayan talebiyle şaşırttı. PUBG boşanma haberiyle yeniden gündemde.

PUBG Mobile oyuncusu genç bayan boşanmak istedi

Daha evvel Birleşik Arap Emirlikleri’nde genç bir bayanın oyun sebebiyle eşinden boşanmak istediği haberleri gündeme gelmişti. Eşinin oyun oynamasına karıştığını söyleyen bayan boşanmak için mahkemeye başvurmuştu. Artık ise misal bir haberin adresi Hindistan oldu. Hindistan’daki genç bayan aldığı kararla dikkat çekti.

Uzun saatlerini oyunu oynayarak geçiren bayan sonunda eşinden boşanıp oyundaki partneriyle yaşamak istediğini söyledi. Bayanlara yardım için kurulan Abhayam isimli derneği arayan bayan, eşinden boşanmak istediğini ve oyun arkadaşıyla yaşamak istediğini açıkladı.

19 yaşındaki, bir bebek sahibi genç bayanın kararını yine düşünmesi gerektiğini söyleyen dernek, oyundaki partneriyle yaşamanın neler getirebileceğini öngöremeyeceğini bayana hatırlattı. Dernek bayana şimdilik yardımcı olmadı.

Dernek PUBG Mobile bağımlılığı hakkında da kimi bilgiler verdi. Konutları dolaşıp bayanların sıkıntıların dinleyen dernek, ailelerin çoklukla çocuklarının oyun bağımlılığından şikayet ettiklerini söyledi. 19 yaşındaki genç bayanın talebi karşısında ise şaşkınlıklarını gizleyemediklerini açıkladı.

Başa dön tuşu