Raspberry Pi 4 inceleme!

Kredi kartı büyüklüğünde boyutlara sahip olan Raspberry’nin yeni modeli tanıtıldı. Raspberry Pi 4, birçok yeni özelliği ve geçmiş modellere göre üst düzey donanımıyla bizleri karşılıyor. Biz de küçük bilgisayar Raspberry Pi 4 inceleme videomuzla karşınızdayız.

Raspberry Pi 4 inceleme

Geçmiş modellere göre biraz daha gelişmiş özellikler ile bizleri karşılayan Raspberry Pi 4, bilhassa manzara sürece teknolojisindeki gelişimiyle dikkat çekiyor. Raspberry Pi 4’ü kullanarak 4K ve 60 FPS görüntü izleme gücünü alabilmek, birçok kullanıcısını keyifli etmeyi başarıyor.

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Raspberry Pi 4 inceleme videomuzla baş başa bırakalım. Uygun seyirler…

Raspberry Pi 4 özellikleri

Mini bilgisayar gücünü Cortex-A72 mimarisinden alıyor. 1.5 GHz suratında çalışan dört çekirdekli işlemcinin yer aldığı Pi 4, böylelikle H.265 koduyla üretilen görüntüleri oynatabilme yeteneğine de sahip. Bunun yanı sıra bu küçük bilgisayar, 1 GB, 2 GB ve 4 GB RAM olmak üzere 3 farklı RAM varyasyonuyla bizleri karşılıyor. Ayrıyeten bu RAM’lerin LPDDR4 teknolojisi ile üretildiğini de belirtelim.

Bluetooth 5.0 takviyesinin ve Ethernet portunun yer aldığı Raspberry 4’te 2 adet USB 2.0 ve 2 adet USB 3.0 girişi bulunuyor. Bu girişlerin yanı sıra iki adet Micro HDMI çıkışını görüyoruz. Bu Micro HDMI çıkışı, 4K çözünürlüğünde ve 60 FPS formatında manzaralar verebiliyor. Ayrıyeten bu çıkışın 2 adet olmasından ötürü, iki monitöre birden de manzara çıkışı verilebiliyor. Bilgisayarın 2.4 GHz ve 5 GHz bandında Wi-Fi donanımına sahip olduğunu da belirtelim.

Başa dön tuşu