Samsung, 6G teknolojisi ile ilgili planlarını açıkladı

Akıllı telefon piyasasında büyük bir pazar hissesi olan Samsung gelecek on yılda da elinde tuttuğu muvaffakiyetini sürdürmek istiyor. Şirket cephesinden yapılan açıklamalarla gelecek on yılın planlamasının az çok muhakkak olduğu ortaya çıktı. Samsung 6G ile ilgili kıymetli açıklamalar yaptı.

Samsung 6G teknolojisine ve yeni çipsetlere odaklanacak

Samsung Electronics Lider Yardımcısı Jay Y. Lee, Güney Koreli teknoloji devinin şimdiden belirlediği süratle değişen global bir iş ortamı içinde bulunması nedeniyle şirketin altıncı kuşak taşınabilir ağlar ve sistem çipleri de dahil olmak üzere gelecekteki çalışma ortaklarına yatırım yapılacağını söyledi.

Şirketin fiili önderi Lee, geçen hafta Samsung yöneticileriyle 6G taşınabilir ağlardaki platform şirketleri ile blok zinciri teknolojileri ve yapay zeka hususlarında potansiyel işbirliği konusunda görüşmelerde bulundu. Lee, 6G teknolojisi potansiyelini birinci defa Nisan ayında Güney Kore’de tanıtılan 5G altyapısı sırasında 6G ile ilgili potansiyel teşebbüslerden bahsetmişti.

Geleceğe odaklanan Samsung’un açıklaması, ABD ile Çin ortasında süregelen ticari tansiyonlardan hiç bir biçimde bahsetmiyor. Huawei’nin gelişmelerine nazaran Samsung’da rotasını değiştirebilir.

Başa dön tuşu