Samsung Galaxy Fold tasarımı değişiyor

Samsung, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u 26 Nisan 2019’da piyasaya sürecekti. Fakat inceleme hedefli gönderilen aygıtların ekranları basitçe bozulunca şirket, telefonları bir mühlet ertelediğini açıkladı. Yayınlanan son raporlara nazaran Samsung Galaxy Fold tasarımı değişime uğrayacak.

Samsung Galaxy Fold tasarımı değişebilir

İnceleme gayeli Samsung Galaxy Fold’a erken erişen basın mensupları, aygıtlarının ekranlarının kolaylıkla kırıldığını açıkladılar. Bunun akabinde süratle aksiyon alan Samsung, 26 Nisan tarihinde Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan Galaxy Fold’u ertelediğini açıkladı. 

O günden bu yana telefon üzerinde titizlikle çalışan Samsung, tasarımsal kimi değişikliklere  gidebilir. Yayınlanan raporlara nazaran menteşe, ekranın üstündeki kollayıcı tabakayı gövdeye sıkıştırdı. Bu da ekranın kolay kolay kırılmasına, bozulmasına yol açtı. Ayrıca hami tabakanın bir ekran sineması üzere görünüyor olması ve kullanıcıların bu sineması basitçe çıkarması da temel problemlerden biri olarak belirlendi.

Bu meseleleri çözmek için çeşitli yollar üzerinde çalışan şirket, tasarımsal birtakım değişiklikler üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda Samsung, ekran gözetici tabakayı ve menteşe sistemini değiştirecek üzere görünüyor. Ekran gözetici tabakanın değişmesi ile birlikte ekranın içerisine toz ve kir girmemesi, böylelikle ekrana kolaylıkla ziyan gelmemesi hedefleniyor.

Bu yeni değişikliklerin şu an Güney Kore’deki merkezde test basamağında olduğu belirtiliyor. Çeşitli gerilim testlerine maruz bırakılan ekran, başarılı sonuçlar elde ediyor. Cihazın rastgele bir sorun çıkmaması durumunda bu yıl sonuna kadar piyasaya çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu