Samsung Galaxy Xcover 5 geliyor!

Samsung amiral gemilerinin dayanıklılığı ile ön plana çıkan Active sürümlerini son yıllarda satışa sunmazken, bu tarafta oluşan açığı gidermek için donanım ve fiyat bakımından daha uygun olan Galaxy Xcover serisi kullanılıyor.

2017 yılının Mart ayında Galaxy Xcover 4’ü piyasaya süren şirketin, Galaxy Xcover 5 üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. SM-G398FN / DS model numarasına sahip olan telefonu gün yüzüne çıkaran ayrıntı, FCC sertifikasını alması oldu.

Galaxy Xcover 5 özellikleri ortaya çıktı!

FCC sertifikasında aygıtın teknik özelliklerinden yalnızca batarya kapasitesi görülebiliyor. Bu kapsamda aygıt 2800 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor. Xcover 5’in başta işlemcisi olmak üzere başka teknik özelliklerinin bir kısmı Geekbench testi sayesine ortaya çıktı.

Exynos 7885 işlemciden güç alan telefon, 3 GB RAM‘e konut sahipliği yaparken Android Pie işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Aygıt hakkında şimdi bir resmi açıklama yapılmazken, Hollanda merkezli bir perakendeci olan Centralpoint, aygıtı 250 Euro fiyat etiketi ile listeledi ve çıkış tarihini 4 Haziran olarak belirtti.

Başa dön tuşu