Samsung’dan tablet haline gelebilen telefon patenti

Samsung Galaxy Fold modelinin ekranında yaşanan problemlerin akabinde şirket, eserin süreksiz bir müddet için ertelenmesine karar vermişti. Tüm bu gelişmelere rağmen şirketin tablet haline gelebilen telefon patenti geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı.

Samsung’un tablet haline gelebilen telefon patenti ortaya çıktı!

Samsung tarafından alınan yeni patent ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) tarafından geçtiğimiz ay içerisinde yayınlandı. Ortaya çıkan patent tasarımı, her iki yandan çekilerek genişleyen bir telefonu kapsıyor. Bu sayede olağan boyutunun yaklaşık üç katı genişliğine ulaşan ekran, gereksinim durumlarında kullanabileceğiniz bir tablet haline gelebilme özelliğini kazanmış oluyor.

Ekranı genişletmek ve gerektiğinde tekrar daraltmak için motorlu bir yuvarlama mekanizmasından faydalanan patent tasarımı, olağan kaidelerde dayanıklılığı sağlamak için koruyucu yuvalara da sahip. Alınan pek çok patentte olduğu üzere bu patentin de gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine yönelik bir varsayımda bulunmak güç. Lakin günlük kullanıma büsbütün uygun koşullarda bu tip bir eserle karşılaşmak için önümüzde hala birkaç yıllık bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

Yine de şirketin bu yolda hayli önemli ve başarılı çalışmaları olduğunu söyleyebiliriz. 2016 yılında patentteki eserin ekran teknolojisine benzeri bir ekran prototipi tanıtan Samsung, isminden da hayli kelam ettirmişti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu