Skype’tan rakiplerine gözdağı veren güncellemeler!

Videolu görüşme uygulamalarının birincilerinden olan Skype, kullanıcı dostu tecrübelerle kullanıcılarını einde tutmaya çalışıyor. Microsoft’un son olarak Skype kullanıcılarının taşınabilir ekranlarını paylaşmalarına müsaade vermeyi planladığı ortaya çıktı. Skype güncelleme planlarıyla rakiplerine karşı ‘ben de buradayım’ diyor.

Skype güncelleme ile güçleniyor!

Android ve iOS için Skype uygulamasını kullananlar artık ekranlarını birbiri ile paylaşabilecek. Böylelikle bilhassa iş görüşmeleri de daha verimli hale gelecek. Skype görüşmelerinin değerli bir kısmının profesyonel görüşmeler olduğunu düşünürsek bu güncellemenin hayli kıymetli olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdilik şimdi beta basamağında olan özellik ilerleyen vakitte tüm kullanıcılara sunulacak.

Microsoft daha evvel de Skype’taki manzaralı görüşmelerdeki 25 olan iştirakçi sayısını 50’ye çıkarmıştı. Mart ayının başlarında beta olarak sunulan yenilik kısa müddette tüm kullanıcılara ulaşmıştı. Bunun ışığında yeni güncellemenin de kısa müddette yayınlanacağını söyleyebiliriz.

Microsoft, Skype ile ilgili yaptığı güncellemelerle rakip görüntü görüşme uygulamalarına karşı da değerli avantajlar kazanmış oluyor. Uygulama böylelik rakiplerine karşı girdiği oyunda varlığının ne kadar güçlü olduğunu hatırlatıyor. Uygulama ayrıyeten, görüşmeye katılan şahıslara, şahsî yahut küme olarak ihtar göndermeye de müsaade verecek.

Başa dön tuşu