Son Zamanların Popüler Kelimesi: Red Flag Ne Demek?

Son zamanlarda sosyal medyada ya da internet sitelerinde görmüş olabileceğiniz bir kelime olan “red flag” sıkça kullanılan bir sözcük haline geldi. Peki bu kelimenin anlamını biliyor muyuz? Bu yazımızda sizler için red flag nedir ne değildir detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Red Flag Ne Demek?

Direkt çevirdiğimiz zaman “kırmız bayrak” anlamına gelen bu kelime tahmin edebileceğiniz gibi aslında bir metafor. Genellikle ikili ilişkilerde kullanılan bu kelime bir tarafın sağlıklı olmayan, tehlike potansiyeli barındıran sinyaller vermesi durumuna red flag denir.

Halihazırda çok büyük bir problem gibi görünmeyen ancak ileriye dönük olarak çok daha büyük sorunlara yol açabilecek tutum ya da davranışlara red flag denir. Bazen masum olan davranışlar bile içerisinde bulundurduğu potansiyelden ötürü çeşitli kimseler tarafından red flag olarak algılanabilir.

Örneğin bir kadın erkek ilişkisinde erkek tarafı ilişkinin daha ilk günlerinde bağırmaya, şiddet göstermeye başlamışsa kadın için bu tip hareketler red flag olabilir. Bağırarak konuşan herkes şiddede meyilli olacak diye bir şey elbette yok ancak karşı taraf için bu potansiyel bir tehlikeyse red flag demektir.

Bir başka kadın erkek ilişkisinde ise kadın tarafı eğer çok fazla kıskançlık yapıyorsa, çok fazla kısıtlayıcı davranışlarda bulunuyorsa erkek için de bu durum red flag olabilir. Eğer erkek bu duruma karşı son derece toleranslıysa ve kendisi de şikayetçi değilse red flag olmayadabilir.

Red flag kelimesi başka alanlarda da kullanılabilir. Örneğin iş dünyasında ya da sosyal hayatınızda da bu kelimeyi kullanabilirsiniz. Örneğin bir iş görüşmesinde iş veren kadın çalışana “evlilik ya da çocuk düşünüyor musunuz“ diye sorarsa bu bir red flag olabilir

Red flag ne demek, red flag ne anlama gelir gibi sorulara cevap niteliğinde olan yazımızın sonuna geldik. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Sizce bir kişide bulunabilecek en büyük red flag nedir? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bunun gibi içeriklere, güncel oyun ve teknoloji haberlerine anında ulaşmak için Tamindir’i takipte kalmayı unutmayın.

Başa dön tuşu