Sony’den 6 kameralı yeni telefon gelecek!

Nokia’nın alt firması olan HMD Global’in amiral gemisi Nokia 9 PureView, şu anda akıllı telefonlar ortasında en fazla art kamera sensörüne sahip aygıt. Ama sızdırılan raporlara nazaran Sony 6 kameralı telefon çıkartmayı planlıyor. Bu planla doruğa Sony yerleşebilir!

Sony 6 kameralı telefon çıkartmayı planlıyor!

Akıllı telefon dünyasında birkaç adım geride kalan Sony, son sızdırılan raporlara nazaran şu anda altı tane art kamera sensörüyle birlikte gelen yeni bir Xperia akıllı telefon geliştiriyor. Fakat şu anda bu sensörlerin nasıl bir nizama sahip olacağı aşikâr değil.

Sızdırılan raporda ayrıyeten art kamera sensörünün görünümü de var lakin ama bu görselin yalnızca prototip olduğu söyleniyor. Bu ismi ve özellikleri muhakkak olmayan aygıtın ön tarafta da uygun bir kamera tecrübesi sunması bekleniyor.

Ön tarafta iki kameranın bulunması bekleniyor. Hatta bu kameraların birinin fonksiyonu fotoğraf çekmek olurken birinin fonksiyonu de yalnızca video çekmek olabilir. Ayrıyeten gelişmiş bir yüz tanıma teknolojisi takviyesi de beklenenler ortasında.

Sony altılı art kamera kurulumuyla ilgili kesin detaylar şu anda gizemli kalırken, aygıtın farklı bir süper geniş açılı alternatif eşliğinde bir telefoto kamera sensörü barındıracağı düşünülüyor.

Yeni ToF sensörlerinin popülerliği göz önüne alındığında, sensörlerden biri suram için aday olabilirken, öbür ikisi düşük ışıklı sahnelerde daha fazla detay için tek renkli sensörler olabilir.

Başa dön tuşu