Spotify hikayeler özelliğini test etmeye başladı!

Snapchat’teki kıssaların muvaffakiyetinin akabinde birçok toplumsal medya platformunda yer almaya başlayan öyküler özelliği, artık de müzik servisi Spotify’da test ediliyor. Gün geçtikçe bütün platformlara yayılmayı başaran hikayeler trendi hala daha yayılmaya devam ediyor. Spotify da bu trende uyan şirketlerden biri olacak. Spotify hikayeler ile platforma farklı bir boyut kazandırmayı planlıyor.

Spotify öyküler özelliğinin ismi Storyline olacak

Henüz test kademesinde olan Spotify öyküler özelliği, ortaya çıkan bilgilere nazaran Storyline ismine sahip olacak. Temelinde Instagram ve Snapchat öykülerine hayli benzese de ana fark, sanatçı ile dinleyici ortasında irtibat kurulacak olması oluyor.

Sanatçılar tarafından şahsen atılacak olan bu kıssalar, sanatkarların müziklerinin altında gözükecek. Böylelikle etkileşim dinleyiciler için daha da kolay olacak.

Bu özellik şu anda birtakım sanatkarlar tarafından deneniyor. Şayet ki Spotify pozitif yorumlar alırsa bu özelliği tüm sanatkarlar için açacaktır. Ve sanatkarların dinleyicilerle daha da güzel etkileşim kurması mümkün olacaktır. Bu özellik, Spotify’ı rakip müzik servislerine nazaran daha da samimi bir platform yapabilir.

Başa dön tuşu