SwiftKey’den yeni animoji benzeri özellik

Apple iPhone X ile birlikte animojiyi tanıtmasının akabinde birçok farklı firma da bu AR teknolojisini kullanarak kendi emoji özelliklerini aygıtlarına entegre etti. Bugün ise SwiftKey Puppets olarak isimlendirilen animoji gibisi özelliğin görüntüsü yayınlandı!

SwiftKey Puppets Android için animoji özelliğini sunacak!

Apple’ın iPhone X ile birlikte tanıttığı Animoji’nin kullanıcılar tarafından epeyce sevilmesinin akabinde, Samsung Galaxy S9 ile birlikte AR Emoji, ASUS ise Zenfone 5 ile Zenimoji özelliğini sundu.

Şimdi ise SwiftKey Puppets ile animoji gibisi bu özelliği kullanabileceksiniz. Microsoft’un ünlü alt şirketlerinden SwiftKey yeni emoji teknolojisinin birinci görüntüsünü YouTube’da yayınladı. SwiftKey ile Android kullanıcıları, üç boyutlu hayvan karakterlerindeki detaylı yüz tabirlerini yönetebilecek ve istedikleri söz ile kendilerine ilişkin emojiyi mesajlaşırken kullanabilecekler.

SwiftKey’in ‘Puppets’ yani kukla olarak isimlendirdiği yeni özellik Android kullanıcıları için yavaş yavaş sunulmaya başladı. Uygulama klavyesinde panda, kedi, dinozor, baykuş yahut köpek karakterleri ile gülümseme, göz kırpma ve baş hareketlerinizi algılayan emojiler oluşturabilirsiniz.

Şirketin uygulamaya yakın vakitte emoji ile video kaydetme özelliğini de entegre etmesi bekleniyor. Bu durumun da Microsoft’un üç yıl önce 250 milyon dolara satın aldığı SwiftKey‘in kendini aktüel tuttuğunun en büyük göstergesi.

Başa dön tuşu