Twitter canlı yayınlara katılma özelliği eklendi

Twitter kullanıcı tecrübesini artıracak yeniliklerine devam ediyor. Instagram’da hali hazırda bulunan canlı yayına katılma özelliği Twitter’a da geliyor. Bu özelliği daha evvel Periscope’ta da görmüştük. Twitter canlı yayın özelliği de artık üçlü sohbete imkan sağlıyor.  Yayıncıların açtıkları yayınlara diğerleri da katılabiliyor.

Twitter canlı yayın özelliği bağlantısı artırıyor

Twitter’ın iOS ve Android uygulamasında kullanılmaya başlayan bu bilhassa, bir kişinin açtığı yayına üç kişi daha katılabiliyor. Bu özelliğin Periscope tarafında hayli ilgi gördüğünü söyleyen şirket, artık de özelliği Twitter’a getirme kararı aldı. Şirketin emeli insanların birbirleriyle bağlantı kurmaları için yeni yollar sunmak.

Canlı yayına katılmak için birinci olarak açılan canlı yayın ekranını büyütmek gerekiyor. Sonrasında ise alttaki ikonlardan gülen yüz emojilerine dokunuluyor. Bu evrelerin akabinde yayına katılmak istediğiniz, yayını açan bireye bildirim olarak gidiyor. Karşı taraf talebi kabul ettikten sonra yayına iştirak gerçekleştiriliyor.

Twitter Eser Müdürü Kayvon Beykpour da mevzuyla ilgili açıklamasında yeni canlı konuşma özelliğinin irtibatı daha akıcı hale getirdiğini söyledi.

Başa dön tuşu