Samsung Galaxy A24 5G’nin teknik özellikleri belli oldu!

Önümüzdeki ay Galaxy S23 serisini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanan Samsung, başka yandan giriş ve orta segment modeller için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda ön plana çıkan modellerden biri de Galaxy A24 5G. Son olarak önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen akıllı telefonun kilit özellikleri ortaya çıktı. Pekala aygıt kullanıcılara neler sunacak?

Samsung Galaxy A24 5G kullanıcılara neler sunacak?

Samsung kısa bir mühlet evvel ABD ve Avrupa’da Galaxy A14 5G’yi vitrine çıkardı. Raporlar, Galaxy A34 5G ve A54 5G ve A24 5G modellerinin önümüzdeki günlerde tanıtılacağını argüman ediyor. Bu aygıtlardan Galaxy A24 5G’nin kilit özellikleri de kısa bir mühlet evvel belirli oldu.


Samsung Galaxy A24 5G selefi A23 5G

Cihazda 50 Megapiksel ana kamera ile donatılacak. Buna 5 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 Megapiksel makro lens eşlik edecek. Önde ise 13 Megapiksellik bir selfie kamerası yer alacak. Bunun dışında 25W suratlarında şarj olan 5.000 mAh’lik bir pile mesken sahipliği yapacak.

Kullanıcılara fikir vermesi açısından akıllı telefonun selefinin teknik özellikleri şöyle;

Galaxy A23 5G, Qualcomm tarafından üretilecek olan Snapdragon 695 yonga setinden gücünü alacak. Damla çentikle birlikte klâsik bir dizayna sahip olan model, FHD+ çözünürlükteki 6.6 inçlik LCD ekran paneliyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Depolama kısmında ise 64 ve 128 GB‘lık seçenekleri olacak.

4, 6 ve 8 olmak üzere üç tane farklı RAM seçeneğiyle yer alacak. Kamera tarafında ise ön tarafta 8 MP’lik selfie kamerası olacak. Art tarafta da dörtlü bir kamera konseyimi yer alıyor. Bunlar, 50 MP’lik ana kamera, 5 MP’lik ultra açılı kamera, 2 MP’lik makro lens ve 2 MP’lik derinlik sensörüyle geliyor.

Telefon, 25W süratli şarj desteğine sahip olmasıyla birlikte 5000 mAh batarya kapasitesine sahip olacak. Kutusundan ise Android 12 işletim sistemiyle çıkacak. Eserin varsayımı Avrupa fiyatının ise 300 Euro olacağı tez ediliyor. Fakat Samsung’un ne kadar fiyat koyacağı ise şimdi belirli değil.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu