HTC, Android Pie güncellemesini geri çekti!

2017 yılının Mayıs ayında tanıtımını gerçekleştirilen HTC U11 Android Pie güncellemesini geçtiğimiz ayın sonunda almıştı. HTC’nin amiral gemisi için güncellemeyi yayınlaması kullanıcıları sevindirirken maalesef bu fazla sürmedi.

Şirketin ana vatanı Tayvan’da yayınlanan güncelleme HTC tarafından geri çekildi. Çünkü, güncellemeyi yükleyen kullanıcılar telefonlarının kullanılmaz hale geldiğini ve bilhassa kilit ekranında kullanılan sistemlerin çalışmadığını belirtti.

HTC U11 Android Pie güncellemesi geri çekildi!

Güncelleme yalnızca Tayvan’da yayınlandığı için şu anda ülkemizde ve Avrupa’da bulunan kullanıcılar bu meseleden etkilenmiyor. Tabi, XDA üzere forumlardan yazılımı indirerek aygıtına yükleyenler bu sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilir.

Tayvan’da güncellemeyi yükledikten sonra meseleden etkilenen kullanıcılara servise gitmeleri gerektiği belirtilirken, düzeltilen haliyle güncellemenin ne vakit tekrar yayınlanacağı şu anda bilinmezliğini koruyor.

HTC’nin amiral gemisini hatırlamak gerekirse, 5.5 inçlik 1440 x 2560 piksel çözünürlük sunan bir ekranın yer aldığı telefon, gücünü Qualcomm’un 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 835 işlemcisinden güç alıyor.

Başa dön tuşu