Vivo, 120W hızlı şarj teknolojisini tanıttı!

Gızlı şarj rekabeti her geçen gün daha da şiddetleniyor. OnePlus’ın 30W süratli şarj teknolojisini duyurmasından sonra, Huawei’den 40W ile yanıt gelmişti. Çabucak sonrasında ise 50W süratli şarj dayanağına sahip olan Oppo Find X modeli tanıtıldı.

Çinli telefon üreticilerinin süratli şarj konusunda rekabetçi olduğu bir defa daha kanıtlandı. Çünkü, Vivo çılgın bir atılım ile 120W süratli şarj teknolojisini duyurdu.

Vivo 120W süratli şarj teknolojisi ile 13 dakikada tam şarj!

Vivo tarafından paylaşılan resmi sayılara nazaran, bu teknoloji sayesinde 4000 mAh kapasiteli batarya yalnızca 5 dakika içerisinde yüzde 50 şarj olabiliyor. Bataryanın büsbütün şarj olması ise yalnızca 13 dakika sürüyor. Bu teknolojiyi önümüzdeki hafta gerçekleşecek MWC 2019 Shanghai etkinliğinde gözler önüne serecek olan Vivo’nun bunu telefonlar ile ne vakit buluşturacağı bilinmiyor.

Ancak, akıllı telefonlarda 120W süratli şarj teknolojisine geçiş için biraz vakte gereksinim olduğu ortada. Ultra süratli şarj çok fazla ısı üretiyor ve bu da günümüzde piyasada yer alan akıllı telefonların termal sonlarına uymayı zorlaştırıyor.

Xiaomi’de 100W şarj standı üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Lakin, öncelik bataryaların optimize edilmesi ve ısı sıkıntısına tahlil bulunması gerekiyor.

Başa dön tuşu