WhatsApp desteklemeyeceği cihazları açıkladı!

Akıllı telefonlar belli aralıklarla güncelleme alıyor. Bu güncellemelerle birlikte telefonlar kimi vakit yeni özelliklere kavuşuyor, kimi vakit ise güncellemeler sayesinde daha kararlı bir formda çalışabiliyor. Doğal, akıllı telefon üreticileri çoklukla belli modelleri için yeni güncellemeleri yayınlıyor. Eski modeller için güncelleme takviyesi yavaş yavaş kesiliyor. Tıpkı durum uygulama tarafında da geçerli. Bu uygulamalardan biri de WhatsApp. Son olarak, WhatsApp desteklemeyen aygıtlar açıklandı.

WhatsApp desteklemeyen aygıtlar açıklandı

Hem Android hem de iOS tarafında aygıtların bir kısmına verilen güncelleme takviyesi vakti gelince kesiliyor. Güncelleme almayan aygıtlarda taşınabilir uygulamalar da çalışmıyor. Zira, taşınabilir uygulama tarafı da makul bir işletim sistemine sahip aygıtlar tarafından kullanılabiliyor. Son olarak, WhatsApp desteklemeyen aygıtlar aşikâr oldu.

WhatsApp, Android 2.3.5 ve iOS 7’den daha eski işletim sistemlerinde Şubat 2020’den itibaren çalışmayacak. Tüm Windows Phone işletim sistemine sahip aygıtlara verilen takviye de 2019 yılının sonunda kesilecek.

Bu WhatsApp için yeni bir uygulama değil. Şirket 2016 yılında da eski Nokia ve BlackBerry telefonlara takviyesini sona erdirmişti.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamayla, bu platformlar için takviye verilmeyeceği doğrulandı.

Başa dön tuşu