X (Twitter) Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

X (eski adıyla Twitter) arama geçmişi silme işleminin pratik bir şekilde yapılabilmesine imkân tanıyor. Daha önce yaptığınız aramaları temizleyebilmek için yalnızca birkaç adım uygulamanız yeterli. Peki, söz konusu işlem için ne yapılması gerekiyor? Bu yazıda çoğu kişi tarafından merak edilen soruyu yanıtlayacağız.

İlk olarak 2006 yılında hizmet vermeye başlayan ve yıllardır popülerliğini devam ettiren sosyal medya platformunda arama işlevi bulunuyor. Bu işlev sayesinde istediğiniz hesapları, tweet’leri, kelimeleri ve hashtag’leri yani etiketleri görüntüleyebilme imkânına sahipsiniz.

Hesabınız üzerinden yaptığınız aramaları daha sonra görüntüleyebilirsiniz. Örneğin mobil cihazınızda yüklü olan X uygulaması üzerinden daha önce “teknoloji” kelimesini arattığınızı varsayalım. Arama kutucuğuna dokunduğunuzda “oyun” kelimesini görürsünüz.

Arama işlevini kullanarak ziyaret ettiğiniz profilleri de söz konusu kısımdan görüntüleyebilirsiniz. Peki, X‘te (Twitterarama geçmişi nasıl silinir? Bu sorunun cevabını merak eden sosyal medya kullanıcıları için bir rehber hazırladık.

X (Twitter) Arama Geçmişi Silme Adımları

  • X uygulamasına girin.
  • Arama butonuna basın.
  • “X’te Ara” kutucuğuna dokunun.
  • Çarpı simgesine basın.
  • Yalnızca bir hesabı kaldırmak istiyorsanız o hesabın simgesine basılı tutun.
  • “Temizle” seçeneğini seçin.
  • Bu seçeneği seçtiğinizde söz konusu hesap, arama geçmişi bölümünde görünmeyecek.
  • Web sürümünde arama geçmişini silmek için arama kutucuğuna tıklayıp “tümünü temizle” seçeneğini seçebilirsiniz.
X'ten Nasıl Para Kazanılır? Twitter'dan Para Kazanma Yöntemleri
SOSYAL MEDYA

X’ten Nasıl Para Kazanılır? Twitter’dan Para Kazanma Yöntemleri

Eski adıyla Twitter, yeni adıyla X uygulamasından para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte, X’ten para kazanma yöntemleri!

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan X’te yaptığınız aramaları çok pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. İster daha önce yaptığınız aramaların tamamını silebilir isterseniz yalnızca belirli aramaları silebilirsiniz.

Tüm aramaları hızlı bir şekilde temizleyebilmek için ilk olarak akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde yüklü olan X uygulamasını açın. Eğer oturumunuz kapalıysa ve bu nedenle giriş yapma ekranı ile karşılaştıysanız üyelik bilgilerinizi yazın ve hemen ardından hesabınıza giriş yapın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın alt kısmında ana sayfa, arama, bildirim ve DM butonlarını göreceksiniz. Bunlar arasından arama butonunun üzerine dokunun. Arama butonuna bastıktan sonra yeni bir sayfa ile karşılaşacaksınız.

Açılan sayfanın en üst kısmındaki “X’te Ara” yazısının yer aldığı kutucuğa basın. Söz konusu kutucuğa dokunduğunuzda daha önce yaptığınız aramaların yer aldığı bir sayfa açılacak.

Eğer aramaların tamamını temizlemek istiyorsanız ekranın üst kısmında bulunan çarpı simgesinin üzerine dokunun. Yalnızca belirli bir aramayı silmek istiyorsanız o aramanın üzerine bir süre basılı tutun.

Söz konusu işlemi yaptığınızda yeni bir pencere açılacak. Açılan pencerede yer alan “Temizle” seçeneğini seçin. Bu adımı uygulamanız durumunda seçtiğiniz arama anında silinecektir. Eğer bu işlemi yapmaktan vazgeçtiyseniz “İptal et” seçeneğine dokunabilirsiniz.

Yalnızca belirli bir arama geçmişini silme ve bütün arama geçmişini anında temizleme işlemlerini popüler sosyal medya platformunun web sürümünde de çok pratik bir şekilde yapabilmeniz mümkün.

Twitter

Twitter

Windows 10 için resmi Twitter uygulaması ile dünyada olan biteni takip edin.

İndir

Başa dön tuşu