Yapay Zekaya Yaptırdık: Teknoloji Devleri Araba Üretseydi Nasıl Olurdu?

Her sektörde ve alanda kendini gösteren AI araçları, yer aldığı noktalarda birçok insana ilham vermekle birlikte yaratıcı fikirler de doğuruyor. Metin, görsel, seslendirme ve video başta olmak üzere pek çok farklı çalışma sisteminde ücretli veya ücretsiz seçenekler sunan yapay zeka araçlarından en iyi şekilde yararlanabiliyoruz.

Markalar özelinde sorduğumuz sorular, belki de geleceğin otomobil tasarımlarını ve teknolojilerini gözler önüne seriyor. iPhone’dan Samsung’a, Huawei’den Xiaomi’ye kadar pek çok markanın yer aldığı listemizde göreceğiniz tüm görselleri (kapak görselimiz de dahil) Midjourney’den yaptık.

O zaman gelin, telefon markaları araba üretseydi nasıl görünürdü birlikte bir kere daha bakalım!

Araba Üretselerdi Nasıl Olurdu Diye Düşündüğümüz Telefon Markaları

  1. Apple
  2. Samsung
  3. Huawei
  4. Xiaomi
  5. LG
  6. Oppo
  7. OnePlus
  8. vivo
  9. Sony

1. Apple Otomobili: Sade, Şık ve Güçlü!

Apple’ın bir süredir araba çıkaracağına dair söylemler zaten herkes tarafından biliniyor. Tasarım olarak tamamlanması 2024, satışa çıkma tarihi olarak da 2026 yılı işaret ediliyor. Bu bilgiler ışığında Apple araba üretseydi nasıl görünürdü sorusunu yapay zekaya sorduk ve aldığımız yanıt:

Apple’ın arabası yüksek kaliteye sahip ve güçlü bir duruş sergilediği gibi markanın klas duruşunu da yansıtıyor. Teknolojik donanımı yüksek ve minimalist bir tasarıma da sahip olması dikkat çekiyor. 

2. Samsung’un Otomobili: 2023 Tasarımlarına Fazla Uygun!

Yapay zekanın Samsung için öngördüğü araba modeli, sanki bu yıl piyasaya çıkacak herhangi bir otomobil gibi durmuyor mu sizce de?

Samsung her zamanki kalitesini ve kararlılığını temsil edebilecek olan bu otomobil örneğinde en dikkat çeken nokta aracın üstü açık olması ve sivri katlara sahip olması.

3. Huawei Otomobili: Togg T10X Değil!

Sade, fazlasıyla yenilikçi ve modern hatlara sahip bir otomobil sevenlerin asla hayır diyemeyeceği bir araba olurdu.

Rengi ve tasarımı açısından her ne kadar Togg’u anımsatsa da Huawei’in arabası kendine has detaylarıyla göz alıyor. Daha çok yapay zeka otonom sürüş teknolojisi kullanılarak üretilmiş havasını yansıtıyor.

4. Xiaomi Otomobili: İddialı ve Cesur!

Xiaomi’nin son dönemdeki başarılı akıllı telefon üretimine de baktığımızda, şu an bu araçla otomobil pazarına giriş yapsa kesinlikle takdir toplar diye düşünüyoruz. Hem iddialı hem çok cesur hem de güçlü bir duruş sergileyen araç, keşke gerçek olsa dedirtiyor.

5. LG Otomobili: Uzay Mekiği Oldu Olacak!

AI’ın LG için sunduğu otomobil tasarımı biraz daha zorlasak uzay mekiği olacakmış. Tamamen beyaz renge sahip olan araba, tekerleğinde kırmızı renkle biraz hareket kazanmış.

Ön tarafındaki logosu da Nissan’ı andırsa da genel tasarıma baktığımızda oldukça özgün çizgilere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

6. Oppo Otomobili: Techno Partilerin Kralı!

Fazla modern ve şık bir tasarım olarak karşımıza çıkan Oppo otomobili, rengiyle tüm bakışları üzerine çeker. Neon detaylar ve parlaklığı ile techno partiden çıkma bir havası var.

Teknolojik donanım açısından zengin bir duruş sergilese de ufak detaylarla bir modifiye havası da var gibi. Belki de 50 yıl sonrasının modifiye araçları tam olarak böyle olacaktır. Kim bilir?

7. OnePlus Otomobili: Gelecekten Çok Geçmiş Zamana Ait!

Akıllı telefon pazarındaki teknoloji devlerinin neredeyse tamamı geleceğin otomobili gibi görünse de OnePlus daha çok eskiye özlem taşıyanlara hitap eder gibi duruyor. Dış tasarım olarak geçmişi anımsatsa da iç tasarım ve teknolojik donanım olarak şaşırtabilir.

8. vivo Otomobili: Üstü Açık Araçlara Meydan Okuyor!

vivo için diğer araçlardan çok farklı bir tasarım aldık. Rengiyle, markanın son telefon modelinin turkuaz mavisine gönderme yapan araç, üstü açık arabalara meydan okuyor.

Diğer üstü açık arabalardan çok daha farklı ve havalı bir duruş sergileyen vivo otomobili, konfor açısından da sürücüyü şüpheye düşürmeyeceğine dair bir izlenim bırakıyor.

9- Sony Otomobili: Vosvos mu?

Sony otomobili de OnePlus gibi geleceğe değil de geçmişe ait çizgiler taşıyor. Hatta şu an yollarda gördüğümüz Vosvos’u da fazlasıyla andırıyor. Tasarımıyla her ne kadar teknolojik detaylara sahipmiş gibi görünmese de belki iç dizayn ve donanım açısından teknolojinin fazlasıyla içindedir.

Sonuca gelecek olursak bütün bu sorgulamaları yaparken biz çok eğlendik. Siz de bu listedeki markalardan hangisinin arabasını tercih edebileceğinizi yorumlarda mutlaka bizlerle paylaşın. Bu tarz serilerin devamı için de Tamindir’i takipte kalmayı unutmayın!

Yapay Zeka, Dünyanın En Zenginlerini Yoksul Gösterdi: Portreler Viral Oldu!
İNTERNET

Yapay Zeka, Dünyanın En Zenginlerini Yoksul Gösterdi: Portreler Viral Oldu!

Sosyal medyanın son günlerdeki konusu, dünyanın en zengin insanlarının yoksul olarak hayal edilmesi üzerine yapay zekâ tarafından yapılan portreler oldu.

Microsoft Bing Yapay Zekası Herkese Açıldı: Tamindir'i Kaynak Gösterdi!
YAZILIM

Microsoft Bing Yapay Zekası Herkese Açıldı: Tamindir’i Kaynak Gösterdi!

Geçtiğimiz haftalarda OpenAI-Microsoft iş birliği ile geliştirilen Bing yapay zekası ile tanışmıştık. ChatGPT’ye oldukça benzeyen bu yapay zeka, ChatGPT’nin aksine güncel internet verilerine ulaşabiliyor ve aramalarınızda size yardımcı oluyordu.

Başa dön tuşu