Yeni iPhone’lar devrimsel yenilikle gelecek!

Yeni iPhone modelleri süratle yaklaşırken, yeni modellerle ilgili sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan argüman, 2019 iPhone modellerinin ekran içinde parmak izi sensörüne sahip olabileceğini belirtiyordu. Bu mevzuyla ilgili olarak ortaya çıkan yeni söylenti ise, bu özelliğin devrimsel bir nitelikte olabileceğini gösteriyor.

Yeni iPhone parmak izine devrimsel bir yenilik katabilir!

Şu an akıllı telefon üreticileri tarafından kullanılmakta olan ekran içi parmak izi sensörleri gelişmiş bir yapıya sahip değil. Kullanılan teknolojinin yeni olmasından kaynaklı, hala yol alması gerekmekte. Bu mevzuda yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi de kuşkusuz, ekranın belirli bir bölümünde parmak izi okumasının yapılabilmesi.

Şu an kullanılan teknolojilerde ekranın makul bir alanında parmak izi sensörünün kullanılabilmesi, kimi güç durumları da beraberinde getirmekte. Örneğin belirlenmiş alanı bulmakta bir zorluk çekerseniz, öncelikle ekranı uyandırmak durumunda kalıyorsunuz. Bu da hem gereksiz bir zaman kaybı yaratırken hem de parmak izinin hızlı kilit açma özelliğini yok ediyor.

İddialara nazaran Apple, yeni iPhone modellerinde bu sorunun önüne geçecek. Yeni modellerinde ekranın neredeyse tamamına yakınının parmak izi okumasını sağlayacak olan Apple, bu noktada kullanıcılar için de devrimsel bir yenilik sunmuş olacak. Bu teknoloji üzerinde şu ana kadar pek çok markanın çalışıyor olduğuna yönelik haberler ortaya çıksa da, şimdiye kadar bu halde hiçbir ürün satışa sunulmadı.

Başa dön tuşu