Galaxy A50’nin DxOMark puanı açıklandı!

Samsung’un Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıttığı telefonlardan birisi de, Infinity-U ekrana sahip Galaxy A50 oldu. Ülkemizde ağır ilgi gören Galaxy A50 DxOMark puanı ile karşımıza çıktı.

Bilmeyenler için DxOMark’ın teknolojik cihazların kameralarını incelediğini ve ayrıntılı bir rapor yayınlayarak puan verdiğini belirtmek isteriz. Günümüzde akıllı telefonların kamera muvaffakiyetini lisana getirmekte, DxOMark puanı epey tesirli.

Samsung Galaxy A50 DxOMark puanı açıklandı!

Galaxy A50 DxOMark puanı öncesinde 25 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.7 diyaframa sahip geniş açılı ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 derinlik sensörü eşlik ettiğini belirtmek isteriz. Önde ise 25 Megapiksel f/2.0 kamera yer alıyor.

Galaxy A50, DxOMark’tan 83 puan aldı. Bu günümüz standartlarında üst düzey olarak kabul edilebilecek bir kamera puanı değil. Lakin, LG G7 ThinQ ile aynı  ve Nokia 8 Sirocco ile iPhone 7’ye yakın bir skor olduğunu belirtmek isteriz.

Fotoğraf çekimi konusunda 85 puan alan telefon, görüntü çekimi konusunda ise 79 puan aldı. Otomatik netleme sırasında meydana gelen tutarsızlıkların, Galaxy A50’nin görüntü çekim puanının düşük kalmasına neden olduğu belirtiliyor.

Başa dön tuşu