Yeni iPhone’lar, Galaxy S8’deki özellik ile gelecek!

AirPods, GearBuds ve FreeBuds üzere çeşitli eserler sayesinde kablosuz kulaklıklar yavaş yavaş telefonların bir kesimi haline gelmeye başladı. Yeni iPhone modelleri kablosuz kulaklıkların sunduğu büyük bir avantajdan yararlanabilir.

Bunların başında telefonun birebir anda iki farklı kaynağa ses verebiliyor olması geliyor. Samsung, Galaxy  S8 modelinden (Bluetooth 5.0 sayesinde) bu yana çift Bluetooth ses dayanağına amiral gemilerinde ve birçok telefonunda yer veriyor.

Yeni iPhone’lar çift Bluetooth ses dayanağı sunabilir!

Apple’a yakın kaynaklara dayandırılan bir rapora nazaran, önümüzdeki periyotta satışa sunulacak olan iPhone modelleri Samsung’un akıllı telefonları ile misal halde çift Bluetooth ses takviyesine sahip olacak. Tabi, Bluetooth 5.0 destesine sahip iPhone 8, iPhone X ve iPhone XS üzere modellerde bu takviyesi sunabilecek.

Bluetooth ile birden fazla aygıta bağlanabilmek, çeşitli durumlarda kolaylık sağlayabiliyor. Örneğin, kulaklıkla müzik dinlerken navigasyon talimatlarını duymak için telefonunuzu aracınızın ses sistemine bağlamak isteyebilirsiniz. Yahut arkadaşınızla birlikte uzun bir seyahatte bir sinema izlemek isteyebilirsiniz.

Başa dön tuşu