Adımları en doğru sayan cihaz hangisi? (Video)

Birçok insan sadece kaç adım attığını öğrenmek için akıllı saat ya da akıllı bileklik satın alıyor. Ancak günümüzdeki birçok telefonda da adım sayar özelliğinin olduğunun görüyoruz. Pekala, akıllı telefon adım sayar ne kadar gerçek çalışıyor? Bu videomuzda “Adımları en yanlışsız sayan aygıt hangisi?” ve “En yanlışsız adımı hangi aygıt sayıyor?” üzere sorularının yanıtını veriyoruz. İşte akıllı telefon vs akıllı saat vs akıllı bileklik karşılaştırması!

Adımları en yanlışsız sayan aygıt hangisi?

Huawei P20, Galaxy S9, Gear Sport ve Mi Band 3 modellerini kullanarak yaptığımız testte, adımları en gerçek sayan aygıtı buluyoruz. Testlerde 4 aygıt da birbirine benzeri sonuçlar vermeyi başarıyor. Telefonlar da beklentilerin üstünde bir performans sergilemeyi başarıyor.

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan “Adımları en hakikat hangisi sayıyor?” videomuzla baş başa bırakalım. Âlâ seyirler…

Akıllı telefon adım sayar testi

Akıllı telefonların vermiş olduğu sonuçlar, neredeyse akıllı saat ve akıllı bileklikler kadar yanlışsız sonuç verebiliyor. Yani bu sonuçlara bakıldığında, telefonun yanınızda olduğu sürece yanlışsız sonuçlar verebileceğini söyleyebiliriz.

Akıllı telefonlardaki adım sayar nasıl çalışıyor?

Güncel akıllı telefon modellerin birçoklarında bulunan adım sayar özelliği telefonlarda, hareket sensörleri ve pozisyon verisi baz alınarak, kullanıcıya en yanlışsız bilgiyi vermeye çalışıyor. Hareket sensörü, yaptığınız hareketleri algılarken konum verisi, kat ettiğiniz arayı pahalandırıyor. Böylelikle hareket sensöründen alınan datalar ve pozisyon dataları bir ortaya getirilerek adım sayınızı tespit ediyor.

Başa dön tuşu