Android İçin En İyi 8 Kalori Takibi Uygulaması

Gün içerisinde yediğiniz yiyeceklerden ne kadar kalori aldığınızı kolayca öğrenmek için kalori takibi uygulaması kullanabilirsiniz. Android telefonlarda bu işlem için kullanılabilecek pek çok uygulama bulunuyor.

Bu rehberde kalori hesaplama uygulaması kullanmak isteyen kişiler için bir liste hazırladık. Eğer ne kadar kalori aldığınızı öğrenmek istiyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.

Kalori Takibi Uygulaması Önerileri

  • FatSecret Kalori Sayacı
  • Fitwell
  • Diyetkolik
  • YAZIO
  • Fooducate
  • LifeSum
  • Lose It!
  • MyFitnessPal
Airfryer'da Pişen Yemekler Sağlıklı mı?
Yaşam

Airfryer’da Pişen Yemekler Sağlıklı mı?

Son zamanların en sevilen mutfak aletlerinden biri olarak adını sıkça duyduğumuz ‘Airfryer’ özellikle sağlıklı beslenmek isteyenlerin dilinden düşmüyor.

Kalori takip uygulaması önerileri listesinde yer alan hizmetlerin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

FatSecret Kalori Sayacı

En iyi diyet uygulamaları arasında yer alan FatSecret Kalori Sayacı, günlük kalori hesaplama ve daha birçok özellik sunuyor. Öğünlerde yediğiniz yiyecekleri uygulamaya ekleyebilir ne kadar kalori aldığınızı öğrenebilirsiniz. Yiyeceklerin fotoğraflarını çekme imkânı da mevcut.

Uygulama kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, aperatifler/diğer öğünlerinde alınan kalorilere dair bir rapor da sunuyor. Örneğin bir hafta önce hangi öğünde ne kadar kalori aldığınızı kolayca görebilirsiniz. Kalorinin yanı sıra kilonuzu da takip edebilirsiniz.

FatSecret Kalori Sayacı

FatSecret Kalori Sayacı

FatSecret Kalori Sayacı ile satın aldığınız ürünlerin, tercih ettiğiniz menülerin besin değerlerini öğrenebilirsiniz.

İndir

Fitwell

En iyi kalori takibi uygulamaları arasında bulunan Fitwell üzerinden aldığınız ve yaktığınız kalorileri takip edebilirsiniz. Kişiseye özel beslenme programı sunan hizmette yiyecekleri ve içecekleri ekleme seçeneği mevcut. Yiyecek tarafında öğlen yemeği ve kahvaltı gibi bölümler bulunuyor.

FitWell

FitWell

FitWell uygulaması sayesinde Android cihazlarınızdan kolayca spor programlarınızı oluşturabilir ve beslenmenize dikkat edebilirsiniz.

İndir

Diyetkolik

Çok başarılı bir arayüze sahip olan Diyetkolik üzerinden gün içerisinde alınan ve yakılan kalori miktarını öğrenebilirsiniz.  Yiyeceklerin besin değerlerini gösteren uygulama ayrıca fiziksel aktiviteleri de takip etmenize da olanak tanıyor.

Uygulamada günlük su ihtiyacını hesaplama özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde günlük su tüketim takibi yapabilirsiniz. Hizmette beslenme tercihlerine göre hazırlanmış yemek tarifleri de yer alıyor.

Diyetkolik

Diyetkolik

Diyetkolik, iOS cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz başarılı bir egzersiz ve diyet uygulamasıdır.

İndir

YAZIO

Kalori hesaplama uygulaması YAZIO, gün içinde ne kadar kalori harcadığınızı pratik şekilde takip edebilmenize imkân tanıyor. Uygulama çeşitli tarifler sunuyor. Tarifler bölümünde vegan, vejeteryan ve düşük karbonhidratlı dahil olmak üzere çeşitli kategoriler bulunuyor.

YAZIO - Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü

YAZIO – Kalori Sayacı ve Diyet Günlüğü

En iyi kilo verme ve diyet uygulaması

İndir

Fooducate

Fooducate uygulamasında gıda ve egzersiz takibi, gıdaların besin değerleri, yemek için sağlıklı gıda önerileri, diğer kullanıcılarla iletişim kurarak motivasyon toplama, kendi ipuçlarınızı başkalarıyla paylaşma gibi oldukça faydalı özellikler sunuluyor.

Fooducate

Fooducate

Fooducate, zayıflamak için nasıl yemek yemeniz gerektiğini sizlere gösteren yararlı ve sağlıklı bir Android uygulaması.

İndir

LifeSum

LifeSum, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip durumda. Kilo vermek istiyorsanız, yeme-içme alışkanlıklarınızı kolaylıkla kontrol edebileceğiniz LifeSum uygulamasında hedef belirleme, milyonlarca gıdanın kalori değerleri, çeşitli egzersizler, beslenme değerlerinizi özelleştirme gibi faydalı birçok özellik bulunuyor.

Lifesum

Lifesum

Lifesum, iPhone ve iPad cihazları için geliştirilmiş ücretsiz sağlık ve egzersiz uygulamasıdır.

İndir

Lose It!

Kendi kategorisinde en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi de Lose It! uygulaması diyebiliriz. Bu zamana kadar 10 milyondan fazla indirilen uygulama gıda ve egzersiz önerileri, kalori takibi, almanız gereken toplam kalori miktarı, yiyeceklerin kalori değerleri gibi pek çok faydalı araç sunuyor.

Lose It!

Lose It!

Sağlıklı bir yaşam sürmek için gıda ve egzersiz takibi yapabilir, çeşitli öneriler alabilirsiniz.

İndir

MyFitnessPal

Ücretsiz olarak sunulan MyFitnessPal uygulamasında günlük kalori alımı ve yakımınızı hesaplayabiliyor, kendinize çeşitli hedefler belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için size gösterilen yolu izleyebiliyorsunuz.

Kalori sayacı sayesinde tükettiğiniz veya tüketeceğiniz gıdaların kalorilerini hesaplayarak günlük kalori ihtiyacınızı karşılayacak yiyecekleri seçebiliyorsunuz. 5 milyondan fazla yiyeceğin kalori miktarı bulunan uygulamada aynı zamanda 350’den fazla da egzersiz bulunuyor.

MyFitnessPal

MyFitnessPal

MyFitnessPal diyet ve egzersiz takibi için kullanabileceğiniz bir fitness uygulamasıdır

İndir

Bu rehberde kalori takibi uygulaması önerileri listesi hazırladık. Peki, sizce en başarılı kalori hesaplama programı hangisi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

En İyi Android Yemek Tarifi Uygulamaları
MOBİL

En İyi Android Yemek Tarifi Uygulamaları

Yemek tarifi uygulamaları, akşam için hangi yemeği pişireceği konusunda kararsız kalan kişiler için harikadır. Peki, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerde çok sayıda tarife erişebilmenize imkân tanıyan hizmetler hangileri?
Yemek tarifi uygulaması sayesinde yeni terifler keşfedebilirsiniz.

Başa dön tuşu