Apple katlanabilir telefon patenti aldı!

Apple’ın yaklaşan iPhone XI ve yeni iPhone XR modelleri hakkında sızıntılar ve söylentiler artarken, şirketin katlanabilir telefon modelleri için de çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı. Apple katlanabilir telefon patenti ile tekrardan gündeme geldi. Şirketin bu piyasaya girişi, son vakitlerde makûs giden katlanabilir telefon imajını düzeltebilir.

Apple katlanabilir telefon patenti ile gündeme geldi!

CNN tarafından yapılan habere nazaran şirketin Ocak 2018 tarihinde aldığı katlanabilir telefon patenti, geçtiğimiz saatlerde onaylandı. Son vakitlerde Samsung tarafında yaşanan olumsuz katlanabilir telefon gelişmeleri, yüksek fiyat riski ile de birleşince kullanıcılar tarafında bir tedirginlik yaratmayı başarmıştı. Apple’ın da bu bölüme giriş yapması, kullanıcılar tarafında güven durumunu biraz daha arttırabilir.

Alınan patentte model ‘esnek yapıda‘ bir aygıt formunda tanımlanmış durumda. Şirket daha evvelden katlanabilir telefon modellerine yönelik soruları ‘doğru zamanı bekliyoruz‘ formunda bir karşılık vermişti. Ocak 2018 tarihinde başvurusu alınan patentin onaylanması, bu durumda önemli bir adım olmuş olabilir.

Şirket daha evvelce neler söylemişti?

Apple kurucularından Steve Wozniak geçtiğimiz aylarda yaptığı röportajda, kimi mevzularda geri kaldıklarını tabir etmişti. Geride kaldıklarını belirttiği bahislerden en yenisi, katlanabilir özelliğe sahip ekranlar. Wozniak bu teknolojinin iPhone modellerinde kullanılmasını ‘gerçekten‘ istediğini, bu teknolojinin ise ‘öne çıkan‘ bir teknoloji olduğunu söyledi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu