Apple’dan uygun fiyatlı ‘AirPods Lite’ geliyor! İşte detaylar

Hong Kong’lu bir yatırım şirketi Haitong International Securities’in araştırma notunda bir analist, gelecekteki Apple Watch ve AirPods modelleri için birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara nazaran Apple, yeni çıkaracağı akıllı saat modellerinde daha büyük ve parlak ekran sunacak. Teknoloji devi, ayrıyeten uygun fiyatlı olacak bir “AirPods Lite” modelini de pazara sürmek için hazırlık yapıyor.

Yeni AirPods Lite, uygun fiyatlı olacak

Hong Kong’lu şirket Haitong International Securities’in araştırma notuna nazaran Apple, AirPods Lite adıyla evvelki modellere nazaran daha uygun fiyatlı kablosuz kulaklık modeli üretecek. Apple’ın bunu öbür şirketlerin uygun fiyatlı kablosuz kulaklıklarla rekabet etmesi için getireceği düşünülüyor.

Teknoloji devinin en uygun fiyatlı kablosuz kulaklık modeli, 129 dolar fiyat etiketiyle pazarda satışa sunuluyor. AirPods Lite modelinin satışa çıkması birçok Apple müşterisi için uzun müddettir beklenen bir karardı. Zira firma, MacBook Air ve iPhone SE üzere uygun fiyatlı akıllı telefon ve taşınabilir bilgisayar modellerini pazara sundu.

Teknoloji analistine nazaran Apple’ın AirPods satışlarına olan talep artmıyor. Zira bütün beşerler, kaybedebileceği bir esere bu ölçülerde para ödemek istemiyor. Firma, ise uygun fiyatlı AirPods Lite ile bu sorunu çözeceğine inanıyor.

Haitong International Securities’in bir öbür notuna nazaran yeni tanıtılacak Apple Watch modeli, 2,1 inç büyüklüğünde mikro LED ekrana sahip olacak. Ek olarak bu ekran evvelki modellere nazaran daha fazla parlaklık sunacak.

Teknoloji firması, en son geçtiğimiz Eylül ayında 1,92 inç ekran büyüklüğünde sahip Apple Watch Ultra’nın son modelini görücüye sunmuştu. Yeni tanıtılacak modelin ise Apple Watch Ultra’nın devamı ancak daha büyük ekranlı ve daha fazla parlaklık sunan modeli olması bekleniyor. Şimdi mutlaklık olmasa da şirketin beklenen olan bu planlarını 2024 yılında gerçekleştirecek.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygun fiyatlı AirPods Lite modelini satın almayı düşünür müsünüz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu