Merakla Beklenen GTA 6 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Nihayet, yıllarca beklediğimiz an geldi çattı. GTA 6 fragmanı sonunda yayınlandı. 90 saniyelik bu fragman önümüzdeki 1-2 yıl boyunca bol bol konuşulacak gibi gözüküyor. Çıkış tarihinin de açıklandığı bu fragman GTA 6 hakkında pek çok şeyi bizlere gösteriyor. Biz de bu yazımızda sizlere GTA 6 hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetleyeceğiz.

Vice City’ye Dönüş

Tahminler ve sızıntılar doğru çıktı. GTA 6’nın Vice City’de geçeceği bilgisi doğrulandı. Haritanın ne boyutta olacağını henüz bilmiyoruz ancak pek çok kişi Vice City’de geçen yeni bir GTA oyununu bekliyordu. Beklentiler karşılanmış gibi gözüküyor. 

gta-6-hakkinda-bildigimiz-her-sey1

Vice City, GTA 6’da çok daha kalabalık, eğlenceli ve hareketli gözüküyor. Gelişen teknoloji ile birlikte artık şehir modellemeleri ve yaşayan dünya çok daha iyi yapılıyor. Vice City çok ilgi çekici yapılmış. GTA 6 fragmanında da bu son derece net gözüküyor.

Sosyal Medya GTA 6’da Büyük Öneme Sahip

Fragmanda pek çok kez sosyal medyaya vurgu yapılıyor. İlginç olaylar birer sosyal medya postuymuş gibi gözüküyor. Eğlenceli ve sıra dışı anların sosyal medyadan yansımasını GTA 6 fragmanında görüyoruz.

Sosyal medyanın büyük öneme sahip olacağı kesin gibi gözüküyor. Sosyal medya tam olarak nasıl yer alacak bilmiyoruz ancak GTA 6’nın içinde yer alacağını görmüş olduk.

Gerçekçi Grafikler ve Animasyonlar

GTA 6 fragmanında belki de dikkatleri çeken ilk şey grafiklerin ne kadar iyi olduğu ve animasyonların ne kadar gerçekçi durduğudur. Elbette bu bekleniyordu ancak gördüklerimiz bizleri hayranlığa sürekledi.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?
OYUN

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

GTA 6 sistem gereksinimleri, Grand Theft Auto serisinin yeni oyununda kasma ve donma problemleriyle karşı karşıya kalınmadan oynanabilmesi için en az hangi donanım bileşenlerine ihtiyaç duyulduğunu gösterir.

Sadece insanların değil, hayvanların da hareketlerinin çok iyi gözüktüğü bu oyunda araçlar ve çevre de çok iyi modellenmiş. Gerçekçi grafik ve animasyonlar bizleri oyunda daha uzun süre tutacakmış gibi gözüküyor.

Kadın Ana Karakter

Yine sızıntılar GTA 6’nın bir kadın ana karaktere sahip olacağı yönündeydi. GTA 6 fragmanının da odağındaki ana karakterimiz Lucia’yı yakından görüyoruz. Mahkum kıyafetiyle gördüğümüz Lucia’nın bir de partneri var. Eski mahkum olan Lucia yine uslu durmuyor ve suça karışıyor. 

gta-6-hakkinda-bildigimiz-her-sey2

Partneri ile alakalı henüz resmileşmiş, kesin bir bilgimiz olmasa da isminin Jason olacağı hakkında büyük sızıntılar var. Bonnie & Clyde’dan ilham alınarak oyuna aktarılmış bu çiftin birbirleri ile olan ilişkisinide görecek gibiyiz.

Pek Çok Farklı Alan

GTA 6 fragmanında gördüğümüz üzere oyun pek çok farklı alanı kapsayacak. Çamurla dolu bataklıklar, ışıklı şehir yaşamı, deniz kıyısı bölgesi, doğal yeşil alanlar, eğlenceli iç mekanlar ve çok daha fazlası GTA 6’da yer alacak. Haliyle oyuncuların hiç sıkılmayacağı koca bir dünya tasarlanmış diyebiliriz.

gta-6-hakkinda-bildigimiz-her-sey3

Vice City haritası, pek çok farklı habitatı bir arada bulunduruyor gibi gözüküyor. Şehrin bir ucundan diğer ucuna gittiğimizde bizleri epey farklı manzaralar bekliyor olacak. GTA 6, sadece fragmanıyla bile ne kadar eğlenceli bir oyun olacağını bizlere gösteriyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi

Tam olarak kesin tarihi bilmesek de GTA 6, 2025 yılında çıkışını yapacak. Tahminler de o yöndeydi zaten. Artık elimizde resmi bir tarih var ve beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Beklenen GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?
OYUN

Beklenen GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı, dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından oldukça uzun bir süredir merak ediliyordu.

Buradaki temel sıkıntı ise GTA 6’nın hangi platformlara geleceği oldu. Pek çok GTA oyunu ilk önce konsollara çıkış yapar daha sonra PC’ye gelir. GTA 5’te de böyle olmuştu. GTA 6’nın da ilk olarak konsollara gelmesi çok olası. Hal böyle olduğundan GTA 6’nın PC versiyonunun 2026’ya sarkabileceği de düşünülüyor.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?
OYUN

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

GTA 6 sistem gereksinimleri, Grand Theft Auto serisinin yeni oyununda kasma ve donma problemleriyle karşı karşıya kalınmadan oynanabilmesi için en az hangi donanım bileşenlerine ihtiyaç duyulduğunu gösterir.

PC oyuncularını bu durum epey üzse de şimdilik bu konu ile alakalı resmi bir bilgi yok. Kesin olan şey şu ki, oyun 2025 yılı içerisinde bizlerle olacak.

GTA 6 hakkında paylaşacaklarımız bu kadardı. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Siz GTA 6’yı ne zamandır bekliyorsunuz? GTA 6 fragmanı sizi memnun etti mi? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bunun gibi içeriklere, güncel oyun ve teknoloji haberlerine anında ulaşmak için Tamindiri takipte kalmayı unutmayın.

Başa dön tuşu