Bloober Team yeni bir korku oyunu üzerinde çalışıyor

Silent Hill 2 Remake’in imalcileri Bloober Team, bugün Kerbal Space Program ve Outer Wilds imalcileri Private Division için yeni bir dehşet oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Konami alt stüdyosu Team Silent tarafından PlayStation için yayınlanan 31 Ocak 1999’u gösteren bir takvimle Silent Hill, endişe oyunu sanayisini kimsenin beklemediği biçimde yönlendirdi. Akabinde, 2001’de serinin devamı yayınlandı ve Silent Hill o vakitler dünya çapında konuşulan tek endişe oyunu oldu. Serideki başka oyun ve sinemalar ikinci oyunun gölgesinde kalırken, Silent Hill birçok oyunseverin favori kaygı oyunu serisi haline geldi.

Konami’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı bu açıklama bölümde dolaşan onlarca iddiayı doğrulayarak Silent Hill 2’nin tekrar çekileceğini, üç yeni oyun ve bir dizi ve sinema üzerinde çalışıldığını doğrulamıştı. Silent Hill 2 Remake’in gerisindeki grubun Layers of Fear, Observer ve Medium üzere oyunların unutulmazlarından Bloober Team olduğu açıklandı.

Bloober Team, Silent Hill 2 Remake dışında öteki bir oyun üzerinde çalışıyor

Bugün Bloober Team takımı, Silent Hill 2 Remake’in yanı sıra şimdi duyurulmamış öbür bir dehşet oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Takım, Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two’nun yan kuruluşlarından biri olan Private Division için hazırladığı oyunun şimdi geliştirme evresinde olduğunu söyleyerek oyunla ilgili kimi bilgiler paylaştı.

Bloober’ın menajeri Piotr Babieno, oyunun hayatta kalma-korku cinsinde olacağını, öteki Private Division çalışmalarına da uyarlanacağından emin olduğunu ve pirinç tarlası endişe oyunlarını seven oyuncuların ilgisini çekeceğini söyledi. Private Division, Kerbal Space Program ile ünlenen ve Outer Worlds’ün önde gelen global şirketleri ortasında isminden kelam ettiren bir stüdyodur. Babieno, oyunun Silent Hill 2 Remake’in akabinde çıkacağını duyurdu. Bu ortada kimi analistler, oyunla ilgili birinci bilgilerin 2023’ün sonlarında geleceğini, oyunun 2025’te çıkacağını sav ediyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu