Galaxy A50 oyun oynama keyfini arttırıyor!

Akıllı telefon dünyasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Tüm telefon segmentlerinde yaşanan bu rekabet artık epey üst düzeylere çıkmış durumda. Bu rekabetin ağır yaşandığı segmentlerden biri de hem fiyat hem de donanım açısından öne çıkan orta-üst segment. Hem nispeten ekonomik olan orta-üst segment akıllı telefonlar hem de sahip oldukları donanımlarla kullanıcıların birçok muhtaçlığını karşılayabiliyor. Samsung Galaxy A50 de bu modellerden biri. Galaxy A50 ekran tasarımı ile dikkat çekiyor. Galaxy A50 oyun keyfi de bu ekran ile daha keyifli hale geliyor.

Galaxy A50 oyun performansı çentiksiz ekran ile destekleniyor

Günümüzde akıllı telefonların ekranlarında değerli bir değişim yaşanıyor. Ekran-kasa oranının giderek arttığı telefonlarda çentiksiz tasarım trendi de artarak devam ediyor. Galaxy A50 ekranı da modaya ayak uyduran bir dizaynla geliyor. 6.4 inçlik Galaxy A50 ekran tasarımı, orta-üst segmentte oyun oynamayı keyifli hale getiren ayrıntılarla karşımıza çıkıyor. Sonsuz-U ekranıyla kullanıcının değerli ayrıntılara daha yakından bakmasını sağlayan telefon tıpkı vakitte oyun tecrübesini de üst düzeye çıkarıyor.

Super AMOLED ekranıyla oyun grafiklerinin etkileyici bir halde görüldüğü Galaxy A50 ekranı telefonu uçtan uca kaplıyor. Telefonun 1080 x 2340 piksel çözünürlüğündeki ekranı 403 ppi yoğunluk bedeline sahip.

Galaxy A50 oyun performansı konusundaki muvaffakiyetini donanımıyla da destekliyor. Gücünü Exynos 9610 işlemciden alan telefonda ARM Mali-G72 GPU grafik ünitesi kullanılıyor.

Galaxy A50 ekranı ile oyun keyfini destekleyen bir diğer özelliği ise olağan ki bataryası. Telefonda 15W süratli şarj dayanağı bulunuyor. 4.000 mAh’lik bataryadan beslenen telefon, başarılı bir pil ömrü sunuyor. Bu sayede ekrandaki oyun keyfi uzun müddet, batarya kesintisine uğramadan devam edebiliyor.

Başa dön tuşu