Galaxy A70 ve AKG Y500 ile eğlence hiç bitmiyor

Samsung, A Serisi ailesinin modelleri ile farklı donanım talepleri olan geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Giriş seviyesindeki Galaxy A10’den neredeyse amiral gemisi modellere baş tutabilen Galaxy A70’e kadar, altı farklı A Serisi modeli kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Yakın vakitte aile Galaxy A80 ile daha da büyüyecek. Lakin, şimdilik ailenin en doruğunda Galaxy A70 oturuyor. Daha evvel farklı açılardan incelediğimiz Galaxy A70 bu defa AKG Y500 ile nasıl bir tecrübe sunuyor? Yakından bakıyoruz. Galaxy A70 AKG Y500 ile bir ortaya gelince neler oluyor?

Galaxy A70 AKG Y500 ile bir ortaya gelince neler oluyor?

Samsung, geçen ay AKG kablosuz kulaklık modellerini ülkemizde satışa sundu. Bu modellerden biri de AKG Y500. Galaxy A70 AKG Y500 özellikleri ile nasıl bir ahenk sağlıyor? Bu yazımızda ikili ortasındaki tecrübeye yakından bakıyoruz.

AKG Y500’ün dört farklı renk seçeneğiyle, Galaxy A70’in rengine uygun bir renk seçmek mümkün. Tecrübenin birinci etabında tasarım ve renk ahenginden bahsedebiliriz. Ayrıyeten, kablosuz olarak telefona bağlanan kulaklık bu sayede kullanıcısını kablo kederinden de kurtarıyor.

Tasarım demişken kulaklığın 2018 yılında iF Tasarım Mükafatı aldığını söyleyelim.

AKG Y500 özellikleri ortasında en dikkat çeken ayrıntı 33 saate varan pil ömrü.

Uzun yol için âlâ bir yoldaş olan AKG Y500, Galaxy A70 ile pil performansı açısından düzgün bir ikili oluşturuyor. 4.500 mAh’lik bataryadan beslenen ve süratli şarj takviyesi bulunan telefonun 900 mAh’lik bataryayla 33 saat pil ömrü sunan bir kulaklık ile eşleşmesi sonucunda ortaya uzun seyahatlerde uzun periyodik multimedya cümbüşü vaat ediyor.

Tıpkı Galaxy A70’de olduğu gibi AKG Y500’de de süratli şarj özelliği bulunuyor. Bu sayede 5 dakikada 1 saatlik kullanım mühleti sunabilen kulaklığın tam şarj olması 2,5 saat sürüyor. Her iki aygıta da sahip bir kullanıcı, şarjı günlük hayatında sorun olmaktan çıkarabilir.

Bluetooth üzerinden Galaxy A70’e kolay bir formda bağlanan AKG Y500, başarılı bir kulak üstü kulaklık performansı sergiliyor. Hafif oluşu uzun periyodik kullanımlarda rahat bir kullanım sunuyor. Kullanıcının kulaklığı kulağından çıkarmasıyla birlikte müziğin otomatik durması ve yine taktığında otomatik olarak başlaması da kullanım kolaylığı sağlaması açısından son derece kıymetli. AKG Y500 üzerindeki denetim düğmeleri de kullanımı hayli kolaylaştıyor.

Galaxy A70 AKG Y500 ikilisi kullanıcının pak ve net ses alabilmesi için ahenk içinde çalışıyor. AKG imzası taşıyan kulaklık Ambient Aware teknolojisi ile kullanıcı ortamdaki seslerin ne kadarını duymak isterse o kadarını duymasına yardımcı oluyor. Bilhassa yolda yürürken etraftaki seslerden de uzaklaşmamak kullanıcının güvenliğini denetim altında tutmasına yardımcı oluyor. Kullanıcı istediği takdirde, bu özellik sayesinde, etraftan gelebilecek rastgele bir araç sesini ya da korna sesini kolaylıkla duyabiliyor. Kendini soyutlamak istediği vakitlerde ise ortamdan büsbütün uzaklaşabiliyor.

Başa dön tuşu