Galaxy M40 güncelleme aldı! Neler değişti?

Galaxy A serisinin altında konumlandırılan ve uygun fiyatlı modelleri bünyesinde barındıran Samsung Galaxy M serisi geçtiğimiz ay yeni bir üye daha kazanmıştı. Tanıtılmasının üzerinden bir ay geçen Samsung Galaxy M40 güncelleme aldı.

Galaxy M40 için yayınlanan güncelleme, son devirde Galaxy A serisi için yayınlanan güncellemeler ile misal formda kullanıcı tecrübesini iyileştiren değişiklikleri barındırıyor. Bu güncelleme kamera ve yüz tanımaya odaklanıyor.

Galaxy M40 güncelleme sonrasında daha hızlı!

378.40 MB boyutunda olan ve M405FDDU1ASG2 sürüm numarasını taşıyan güncelleme yüz tanıma ve kamerası performansı güzelleştiriliyor. Bu sayede ekran kilidi çok daha süratli açılırken, fotoğraf ve görüntü çekimleri daha uygun hale geliyor.

Haziran ayı güvenlik yamalarını aygıt ile buluşturan ve çeşitli iyileştirmelere konut sahipliği yapan güncellemenin dağıtımına nereden başlandığı bilinmiyor. Tüm bunların yanı sıra telefonun özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse;

6.3 inçlik ekranı 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunan telefon, gücünü 11 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2 GHz suratında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 675 işlemciden alıyor. 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri sunan telefon, depolama tarafında 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki seçenek sunuyor.

Başa dön tuşu