Vivo’nun ilk 5G akıllı telefonu için yeni özellik doğrulandı

Dün Vivo‘nun birinci 5G telefonu Vivo iQOO Neo tanıtıldı. Bununla birlikte Vivo, MWC 2019 Şangay etkinliğinde artırılmış gerçeklik gözlüğü ve 120W muhteşem süratli şarj teknolojisinin yanı sıra dün Weibo’da yayınlanan resmi görüntü ile Vivo iQOO Neo DC karartma özelliği de doğrulanmış oldu.

Vivo iQOO Neo DC karartma özelliği doğrulandı!

Dün MWC 2019 Şangay etkinliğinde, Vivo’nun birinci 5G telefonu Vivo iQOO Neo tanıtıldı. Bugün ise şirketin Weibo’da yayınladığı görüntü ile Vivo iQOO Neo’nun DC karartma özelliği doğrulanmış oldu.

Vivo iQOO FunTouch OS güncellemesi ile iQOO akıllı telefon kullanıcıları için DC karartma özelliğini sunmuştu. Bugün ise Çinli firma yaklaşan iQOO Neo aygıtının ayrıyeten DC karartma ile donatılacağını doğrulamak için Weibo’da bir görüntü paylaştı. Görüntü birebir vakitte akıllı telefonun ön dizaynını da ortaya koydu.

Çünkü şirket telefonu aktiflikte duyururken özellikleri hakkında pek fazla bilgi paylaşmadı. Lakin beklenen özelliklere nazaran aygıt Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisini kullanıyor ve 5G takviyesi için Snapdragon X50 modemden güç alıyor.

Ayrıca 6.38 inç bir ekrana sahip olacak aygıt Full HD Plus çözünürlüğündeki aygıt 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunacak. 22.5W süratli şarj takviyesine sahip 4500 mAh batarya barındıran aygıt yeni özelliği DC karartma ile de ekran titreme olayını çözecek.

DC karartma özelliği nedir?

Genellikle OLED panelli aygıtların parlaklığı azalırsa ekran titremesi ortaya çıkıyor. Bu ekran titremesi göz yorgunluğuna neden olmasından ötürü akıllı telefon OEM‘leri, DC akımını ayarlayarak OLED ekranlı telefonlarda ekran titremesini önleyen DC karartma özelliğini getiriyor.

Şirket OLED akıllı telefonlar için yazılım güncellemesi yoluyla DC karartma özelliğini tüm kullanıcılara dağıtmayı planlıyor. Vivo iQOO’nun 2 Temmuz’da resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu