Galaxy S11 için ekran altı kamera açıklaması!

Samsung Galaxy S10‘un tanıtımının akabinde şimdi kısa bir mühlet geçmiş olmasına rağmen, gözler yavaş yavaş yeni S serisine çevrilmeye başlandı. Galaxy S11 serisi hakkında bilinen bilgiler şu an için epeyce kısıtlı olsa da, ufak sızıntılar gelmeye başladı. Yeni sızıntı Galaxy S11 ekran altı kamera kullanacak mı sorusuna yanıt verdi!

Galaxy S11 ekran altı kamera teknolojisine sahip olacak mı?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntılara nazaran Samsung’un yeni Galaxy S11 modeli, kendi sistemlerinde ‘Picasso‘ kod ismiyle listelendi. Bu kod ismi, yeni modelin bilhassa tasarım açısından argümanlı olabileceğini işaret ediyor. Yaklaşan Note 10 modeliyle ilgili bilinen ayrıntılar, modelin ekran altı kamera teknolojisini kullanmayacağını işaret etmekte. Pekala Galaxy S11 için durum ne olacak?

Güvenilir sızıntıları ile tanınan Ice Universe, bu durum hakkında bir açıklamada bulundu. Ekran altı kamera teknolojisinin olgunlaşmasının uzun süre alacağını belirten Ice Universe, şu an için önemli oranlarda yer kaplayan teknolojinin ilerleyen birkaç sene içerisinde daha uygun bir kalıba gireceğini de belirtti.

Yani Galaxy Note 10 serisinde olduğu üzere, Galaxy S11 serisinde de ekran altı kamera teknolojisinin kullanılması beklenmiyor. Bu teknolojinin kullanılabilir düzeyde kaliteli bir hale girmesi, muhtemelen Galaxy S12 yahut Galaxy S13 periyodunda mümkün hale gelebilir.

Galaxy S11 özellikleri nasıl olacak?

Daha evvelden ortaya çıkan söylentiler, S11 modelinin bilhassa kamera tarafında argümanlı özelliklerle geleceğini işaret ediyordu. Ayrıyeten yeni serinin dört farklı modelden oluşacağı da tabir ediliyor. Bunların dışında hakkında çabucak hemen hiçbir bilginin bulunmadığı serinin, 2020 yılının ilk ayında tanıtılması ve satışa sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu