Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu!

2009’da birinci seyahatine başlayan çevrimiçi doküman uygulaması Google Dokümanlar, her ne kadar Office uygulamaları kadar başarılı olmasa da kullanıcılara çok fazla özellik sunuyor. Google Dokümanlar uygulamasının tarayıcı tabanlı olduğunu düşünürsek Google’ın bu hususta epey uygun bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Artık de Google Dokümanlar karşılaştırma özelliğine kavuştu.

Google Dokümanlar karşılaştırma özelliği ne işe yarayacak?

Google Dokümanlar uygulamasındaki karşılaştırma özelliği, kullanıcının dokümanlarını rahatça karşılaştırılabilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, dokümanlarındaki eski ve yeni versiyonları rahatça karşılaştırabiliyor. Bu günü dokümanlarla geçen kullanıcıların işini hayli bir kolaylaştırıyor.

Bu özelliği kullanmak için karşılaştırmak istediğiniz dokümanı açıp üst taraftan “araçlar” menüsüne gelmeniz gerekiyor. Akabinde bu menü sekmesinden “Belgeleri karşılaştır” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında içerisinde bulunduğunuz doküman ile karşılaştırmak istediğiniz dokümanı değiştirebilirsiniz.

İlk evrede tüm kullanıcılar için yayınlanmayacak olan bu özellik, 25 Haziran’dan itibaren kimi kullanıcıların kullanımına sunulacak. Kısa bir müddet sonrasında ise tüm kullanıcılara sunulması beklentiler ortasında yer alıyor.

Google Dokümanlar uygulaması, her geçen gün bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Ve bu süratte gelişmeye devam ederse, kısa bir mühlet içerisinde çok daha kullanışlı ve kapsamlı bir uygulama haline gelebilir.

Başa dön tuşu