Google, Drive ve Fotoğraflar için işleri zorlaştırıyor

Google Drive ve Google Fotoğraflar ortasındaki senkronizasyon tarih olacak üzere görünüyor. Google, iki uygulama ortasındaki irtibatı değiştirmeye hazırlanıyor. Bunun için tarih veren şirket, fotoğraf ve görüntülerin otomatik senkronize edilmeyeceğini açıkladı. Google Drive fotoğraflar konusunda kullanıcıları biraz daha zorlayacak.

Google Drive fotoğraflar ile ilgili ayarları değiştiriyor 

Google Drive’a fotoğraf yüklemek için daha evvel kullanıcıların rastgele bir şey yapmasına gerek yoktu. Çekilen fotoğraflar otomatik olarak başka hizmetle senkronize ediliyordu. Birebir halde, bir fotoğrafı ya da görüntüyü Fotoğraflar kısmından silen kullanıcının bu komutu Drive’a da vermiş oluyordu.

Google yaptığı açıklamada bundan sonra fotoğraflar ve görüntülerin artık otomatik eşitlenmeyeceğini duyurdu. Bu hizmetlere orjinal kalitede kopyalanan içerikler hem Drive’da hem de Fotoğraflar’da kullanıcının depolama kotasından düşecek. 10 Temmuz’da başlayacak olan uygulama, bu tarihten evvel yapılan senkronizasyonları kapsamıyor.

Kullanıcılar, upload özelliğini kullanarak fotoğraflarını aktarabilecek.

Google Drive fotoğraflar için yapılan bu güncellemenin kullanıcıların ‘hangi belgeleri paylaştım’ baş karışıklığının önüne geçeceği söyleniyor. Ayrıyeten, iki hizmet ortasındaki tecrübe de bu sayede daha kolay bir hal alacak.

Başa dön tuşu